Szukaj

Tak muzułmanie „dbają” o swoje kobiety. Skandaliczne nagranie pokazuje ich przedmiotowe traktowanie [WIDEO]

25-07-2017 17:51
Muzułmanin myje kobiety myjką ciśnieniową Fot. Onlinemagazin / twitter / screen Twitter
Podziel się

Chociaż pozycja kobiety w islamie zdecydowanie odbiega od zachodnich standardów, zamieszczone w internecie nagranie może szokować nawet zaznajomionych z tą tematyką. Na filmie widać mężczyznę, który „pierze” ubrane w tradycyjne muzułmańskie stroje kobiety za pomocą… myjki ciśnieniowej.

Całkowite podporządkowanie kobiety mężczyźnie to jedna z podstawowych zasad, do których stosują się wyznawcy islamu.

Stąd w społecznościach muzułmańskich powszechne jest nie tylko ograniczanie praw i wolności kobiet, ale często dochodzi wobec nich do przemocy.

Pomimo nauczania o służebnej roli kobiet w islamie, z którym nie kryją się muzułmańscy uczeni i duchowni – również w Europie – środowiska lewicowe, w tym feministki, wciąż uparcie stawiają muzułmański system wartości na równi z chrześcijańskim. Ba, często to islam podają za przykład dla chrześcijaństwa, któremu zarzucają m.in.… patriarchalność i dyskryminację kobiet.

Koniecznie przeczytaj: Jak muzułmanie leczą alkoholizm? Islamski duchowny opowiada pewną historię, która wiele mówi o wyznawcach Allaha… [WIDEO]

Czytaj też: Muzułmanie w Anglii stawiają sprawę jasno: „Umiarkowany muzułmanin to hipokryta i apostata” [WIDEO]

Krótkie nagranie pokazuje, jak w rzeczywistości wygląda muzułmański stosunek do kobiet.

Na filmie widać kobiety w tradycyjnych muzułmańskich nikabach. Scena rozgrywa się prawdopodobnie w jakimś pomieszczeniu modlitewnym, na co wskazywać mogą porozkładane na podłodze dywany.

W jednej części pomieszczenia brodaty mężczyzna w muzułmańskim stroju „myje” zgromadzone tam kobiety za pomocą myjki ciśnieniowej. Te, które przejdą poniżającą „procedurę”, brutalnymi szarpnięciami za ubranie wypycha do drugiej części pomieszczenia.

Trudno ocenić, jaki charakter może mieć przedstawiona w nagraniu sytuacja. Na pewno jednak ukazana tu pozycja kobiety w islamie zdecydowanie odbiega od liberalnych norm zachodnich.

Warto przeczytać: Naukowiec wyjaśnia, dlaczego w islamie częste jest upośledzenie umysłowe i niski poziom inteligencji [WIDEO]

Podziel się