Szukaj

Premier Szydło na konferencji prasowej mocno odpowiada na sformułowanie prezydenta Francji „o funduszach i zasadach” [WIDEO]

10-03-2017 15:39
premier Beata Szydło (2016) Fot. Photo Claude TRUONG-NGOC / wikipedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Wczoraj podczas szczytu przywódców państw UE debatowano nad wyborem Donalda Tuska na kolejną kadencję. W trakcie obrad, a także po ich zakończeniu, padło wiele cierpkich słów pod adresem polskiego rządu.

Złośliwych uwag polskiej premier nie szczędzili politycy z wielu państw zachodnich, ale najbardziej arogancko wypowiedział się prezydent Francji Francois Hollande, który na uwagę Beaty Szydło, że w Unii powinny panować zasady równe dla wszystkich państw, odparł, że „jedne państwa mają zasady, a inne fundusze”. W ten sposób pokazał, kto naprawdę ma głos decydujący w UE.

Premier Beta Szydło na konferencji była pytana o tą wypowiedź francuskiego polityka. Riposta szefowej polskiego rządu była równie uszczypliwa, co słowa prezydenta Francji:

Koniecznie przeczytaj: Dlaczego François Hollande nie ubiega się o reelekcję? Prezydent Francji to jedna wielka chodząca wpadka! [WIDEO]

Czytaj też: Kolizja kolumny rządowej z Beatą Szydło w Oświęcimiu. Premier została przewieziona do szpitala

Jak ja bym miała poważnie traktować wypowiedzi prezydenta, który ma 4% poparcia w sondażach i już niedługo nie będzie prezydentem, może to brzmi mało elegancko, ale odpowiadam na mało eleganckie sformułowanie. 

Warto przeczytać: TV Republika: „Przed Beatą Szydło mieszkańcy południa Polski żywili się… upolowanymi psami”

Podziel się