Szukaj

Szwedzcy politycy wiedzą, jak utrzymać się przy władzy. Przeznaczą ogromne pieniądze na działalność organizacji zachęcających imigrantów do wzięcia udziału w wyborach

15-03-2018 19:18
Szwecja Fot. Stefan Lins / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Obecne władze szwedzkie powoli przygotowują się do nadchodzących wyborów. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że tamtejsza Agencja Młodzieży i Spraw Obywatelskich kwotą 8 mln koron (1 mln dolarów) sfinansuje działania ok. 20 organizacji, których działalność ma spowodować zwiększenie frekwencji wśród wyborców, którzy są imigrantami.

Informujące o tej sprawie Svergies Radio zacytowało słowa Jörgena Strandberga, prezesa lokalnego stowarzyszenia działającego w Rinkeby, który powiedział, że prowadzone będą różne działania służące aktywizacji obywatelskiej imigrantów stroniących dotychczas od uczestnictwa w wyborach: 

Udział w wyborach jest wyjątkowo niski w Rinkeby. Będziemy gromadzić ludzi poprzez warsztaty, inicjatywy edukacyjne i pokazywać korzyści z uczestnictwa w wyborach.

Koniecznie przeczytaj: W cieniu sporu z Izraelem w Warszawie trwa kampania promująca przyjmowanie muzułmańskich imigrantów. „Warszawiacy się nie boją” [foto]

Czytaj też: Tak fałszowano wybory w Rosji. Członkowie komisji nawet nie zwracali uwagi na włączone kamery: „Czegoś takiego jeszcze nie było” [wideo]

W dalszej części swojej wypowiedzi dodał również, że niektórzy imigranci będą przechodzić szkolenia, po których sami będą zachęcali innych mieszkańców do głosowania:  

Jeden z pomysłów jaki mamy, to zatrudnienie dziesięciu młodych ludzi na czas czterech tygodni tego lata. Przez pierwszy tydzień będziemy ich uczyć co oznaczają wybory. Następnie wolontariusze będą chodzić z dorosłymi od drzwi do drzwi i odwiedzać mieszkańców.

Jak widać, obecne władze szwedzkie prowadzą działania w kierunku aktywizacji obywatelskiej imigrantów, którzy mogliby poprzeć ich w nadchodzących wyborach. Dotychczas ta część potencjalnego elektoratu wyborczego była niejako uśpiona. Teraz zaś może zadecydować o ostatecznym wyniku głosowania, gdyż poparcie dla obecnie rządzących stopniowo maleje.

Warto przeczytać: Włochy: Lider Ligi Północy zapowiedział bardzo radykalne kroki wobec imigrantów. Lewicowe organizacje już protestują

Podziel się