Szukaj

Szwedzki sąd uznał szariat! Nakazał 14-letniej dziewczynce wrócić do męża i urodzić dziecko

08-03-2017 11:44
Flaga Szwecji
Podziel się

Z doniesień szwedzkich mediów wynika, że Szwecja uznała wyższość prawa religijnego nad świeckim prawodawstwem. Sąd w tym kraju orzekł, że 14-letnia Aisza, która obecnie znajduje się w domu opieki społecznej, ma wrócić do męża.

Dziewczyna została wydana za mąż za swojego kuzyna Emina zanim przybył do Europy. Formalnie związek małżeński w Szwecji można zawrzeć zgodnie z prawem po osiągnięciu 18 roku życia. W sprawie Emina i jego żony zrobiono jednak wyjątek. Sąd orzekł, że małżeństwo należy uznać za zawarte legalnie z racji tego, że w islamie obowiązują inne normy i zwyczaje w tym zakresie. W swoim uzasadnieniu sędzia uznał, że nie można ścigać Emina za pedofilię, a dziewczyna musi wrócić do domu męża.

Koniecznie przeczytaj: Lewicowa propaganda w Szwecji. „Szwecja musi się stać rajem dla emigrantów” [WIDEO]

Czytaj też: Słowaczka nasikała na Koran i go podpaliła. Została aresztowana. Grozi jej 6 lat więzienia [WIDEO]

Historia Aiszy zbulwersowała opinię publiczną w Szwecji i zwróciła uwagę na problem, który występuje także w innych krajach Europy. Islamskie diaspory nie respektują prawa państwa, w którym żyją, ale stosują się do reguł wyznaczonych przez Koran. Przypadków takich, jak małżeństwo Aiszy z dorosłym mężczyzną jest w Szwecji znacznie więcej. Opieka społeczna wykryła 132 takie związki zawarte między nieletnią dziewczyną a dorosłym mężczyzną, który najczęściej jest imigrantem.  

Warto przeczytać: Czesi w formie protestu publicznie spalili Koran [WIDEO]

Podziel się