Szukaj

Szwecja: okazało się, że 82% skazanych za gwałty zbiorowe to imigranci. Teraz szwedzki rząd znalazł nowy sposób, aby to ukryć

07-12-2017 14:19
Szwecja, szwedzka flaga
Podziel się

Szwedzkie władze zadecydowały, by zablokować powszechny dostęp do stron internetowych publikujących informacje o pochodzeniu etnicznym, w szczególności morderców i gwałcicieli.

Decyzją rządu zostanie znacznie ograniczona dostępność wyszukiwarki „Lexbase” służącej do znajdowania określonych dokumentów prawnych informujących między innymi o pochodzeniu etnicznym sprawców. Dostęp do tego narzędzia otrzymają jedynie prawnicy, przedstawiciele mediów oraz naukowcy.

Jak informuje gazeta „Dagens Industri”, wyszkiwarka „Lexbase” była dotychczas chroniona przez ustawę o wolności wypowiedzi. Po zmianie przepisów nie będzie dostępna dla zwykłych obywateli.

Koniecznie przeczytaj: Szwedzka minister skrytykowała działania... własnego rządu. „Przyjęcie tak dużej liczby imigrantów było naszym poważnym błędem”

Czytaj też: Szwecja: Młoda dziewczyna nagrywała imigrantów w swojej okolicy. Bardzo szybko została przez nich zaatakowana [WIDEO]

Oficjalnie szwedzkie władze nie gromadzą informacji na temat etnicznego pochodzenia sprawców morderstw czy gwałtów. Działania polityków znacznie utrudniają zatem badanie prawidłowego wskaźnika na temat przestępczej działalności imigrantów.     

Jak się jednak okazało, tamtejsze służby cały czas gromadzą takie dane. Opublikowano bowiem bazę postępowań kryminalnych, z której jasno wynika, że głównymi sprawcami ciężkich przestępstw np. gwałtów zbiorowych w ostatnich latach byli imigranci (82% przypadków). Dane pochodzące z okresu od 10 maja 2004 r. do 8 stycznia 2015 r. pokazały, iż wśród osób skazanych na długie wyroki znajduje się aż 70% obcokrajowców. Warto przy tym zaznaczyć, że obcokrajowcy stanowią obecnie w Szwecji 18,2% ludności kraju.

Warto przeczytać: Szwecja: Imigrant, który postrzelił Szweda został uniewinniony. „Nie wiedział, że broń wystrzeli, jeżeli pociągnie się za spust”

Podziel się