Szukaj

Lider Alternatywy dla Szwecji zachęcał Cyganów do żebrania w dzielnicy zamieszkiwanej przez lewicę: „Tam mieszkają dobrzy ludzie, którzy wam pomogą”

10-05-2018 10:22
Lider Alternatywy dla Szwecji prowadzi kampanię wśród Cyganów Fot. Gustav Kasselstrand / Facebook
Podziel się

Niedawno lider partii Alternatywa dla Szwecji (ADS), Gustaw Kasselstrand, udał się do centralnych dzielnic Sztokholmu, by tam spotkać się z żebrzącymi Cyganami. Podczas spotkania rozdawał im ulotki zachęcające do tego, by udali się do Nytorget, gdzie mieszkają dobrzy ludzie, którzy podarują im dużo pieniędzy.

Warto już na wstępie zaznaczyć, że ta dzielnica, o której wspomniał Kasselstrand zamieszkiwana jest w przez Szwedów popierających Partię Zielonych oraz Inicjatywę Feministyczną, a więc ugrupowania posiadające lewicowe poglądy. W niedawnych wyborach, wspomniane wcześniej partie najwięcej swoich głosów uzyskały właśnie w tej części szwedzkiej stolicy. 

Na rozprowadzanych przez lidera ADS ulotkach napisano, że Szwedzi są już zmęczeni żebraniem w tej części miasta, dlatego też Cyganie powinni udać się do wspomnianej wcześniej dzielnicy, ponieważ to właśnie tam mogą otrzymać duże finansowe wsparcie od dobrych ludzi.  

Koniecznie przeczytaj: Idiotyczny pomysł nastolatki – dziewczyna wepchnęła swoją koleżankę dla żartu pod autobus. Refleksja przyszła dopiero po chwili [wideo]

Czytaj też: Władze ośrodka dla uchodźców w Alkmaar chcą nauczyć imigrantów dbania o czystość pomieszczeń sanitarnych. Nerwowe reakcje lokatorów

Alternatywa dla Szwecji, czyli partia kierowana przez Gustawa Kasselstranda to nowy twór na tamtejszej scenie politycznej. Wśród jej postulatów znajdują się m.in. natychmiastowe zatrzymanie napływu imigrantów, oraz bezwzględne karanie deportacją tych, którzy nie chcą się integrować ze społeczeństwem i rażąco naruszają prawo.

Warto przeczytać: Izu Ugonoh w wywiadzie dla TVN24: „W Polsce czuje się bezpiecznie”, „Jestem w stanie zrozumieć, że Polska nie przyjmuje imigrantów” [wideo]

Podziel się