Szukaj

Szwedzki demokrata Goran Jonzon stanowczo o zawieraniu małżeństw z dziećmi. „Martwy islamista nie potrzebuje żony”

28-08-2018 16:17
Szwecja, szwedzka flaga
Podziel się

Szwedzki demokrata Goran Jonzon w jednym swoich niedawnych wpisów wprost zachęcił do zbrojnej walki z islamistami, którzy chcą zawierać związki małżeńskie z dziećmi. Jak można się było spodziewać, jego słowa wywołały duże oburzenie. Skrytykowali go m.in. regionalni liderzy jego ugrupowania.

Goran Jonzon w swoim wpisie na Facebooku odniósł się do rosnącego w Szwecji problemu małżeństw z dziećmi. Jak stwierdził, by móc skutecznie walczyć z tym zjawiskiem, należy wesprzeć osoby, które chcą walczyć z islamistami:

Należy wydać broń tym, którzy chcą walczyć z islamistami. (…) Martwy muzułmanin nie potrzebuje już żony.

Następnie w komentarzu dodał:

Dotychczas wysłaliśmy wystarczającą ilość pieniędzy na działania humanitarne, ale pieniądze trafiły do kieszeni terrorystów. Jedyną rzeczą, która niszczy tych szaleńców jest metal, który podróżuje z dużą prędkością.

Koniecznie przeczytaj: Szwecja: imigranci wrzucili petardę do wózka z niemowlęciem

Czytaj też: Irak chce zalegalizować małżeństwa pedofilskie. Śluby nawet z 9-latkami. Według rządu „jest to zgodne z Koranem”

Te słowa szwedzkiego polityka wywołały ogromne oburzenie w jego kraju. Jeden z regionalnych liderów partii, do której należy Jonzon, podczas wywiadu dla gazety „Aftonbladet” stanowczo podkreślił, że tego rodzaju sformułowania nie będą tolerowane:

Nie tolerujemy takich stwierdzeń i nie chcemy być z nimi wiązani.

Z kolei inny lokalny przywódca ugrupowania, Ronny Thellbro przyznał, że słowa te były „nieodpowiednie", ale wynikają one z charakteru Jonzona:

Znam Gorana i wiem, że od czasu do czasu bywa ostry.

Sam zainteresowany wyjaśnił, że chciał jedynie zwrócić uwagę na problem wspierania islamskich grup terrorsytycznych:

Przepraszam, jeśli mój dobór słów był zbyt ostry, ale chciałem powiedzieć, że lepiej wysłać broń tym, którzy chcą walczyć z islamistami.

Warto przeczytać: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu uznał, że wspieranie rodzin z dziećmi narusza polskie prawo. „Faworyzowanie małżeństw z dziećmi jest niezgodne z Konstytucją”

Podziel się