Szukaj

Szwedzka minister chce integrować islamistów wracających z wojny w Syrii i Iraku

14-03-2017 20:21
Alice Bah Kuhnke Fot. Frankie Fouganthin / wikipedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Minister ds. Kultury i Demokracji Alice Bah Kuhnke zabrała głos w telewizji w sprawie uchodźców. Polityk oświadczyła, że wracający do Szwecji terroryści powinni zostać zintegrowani ze szwedzkim społeczeństwem.

Wypowiedź lewicowej działaczki wywołała szok, nawet w tym dość lewicowo nastawionym państwie. Zwykli Szwedzi, gdyby rzeczywiście doszło do realizacji tej zapowiedzi mogliby poczuć się poważnie zagrożeni. Integracja ludzi, którzy definiują swoją postawę w opozycji do całej kultury Zachodu jest wysoce wątpliwa. Zaprawieni w bojach terroryści nie będą raczej skłonni do podjęcia pracy i normalnego życia w społeczeństwie, które nastawione jest na kooperację i rozwój a nie na wojnę i zbrojną konfrontację.

Koniecznie przeczytaj: Wypowiedź szwedzkiej minister pokazuje, dlaczego atak terrorystyczny był tylko kwestią czasu [WIDEO]

Czytaj też: Lewicowa propaganda w Szwecji. „Szwecja musi się stać rajem dla emigrantów” [WIDEO]

Pomoc dla bojowników ISIS zorganizowały już niektóre władze municypalne w tym kraju. Nie tak dawno dziennik „Independent” informował, że władze miasta Lund w Skanii uruchomiły dla dżihadystów program rehabilitacji. Przybysze dostają za darmo domy, samochody i wsparcie finansowe. Programy w podobnym zakresie istnieją już w Malmö i Borlänge.

Warto przeczytać: Zbrodniarze wojenni powiązani z ISIS zatrzymani w Niemczech. Planowali zamach w Düsseldorfie

Podziel się