Szukaj

Szwedzka minister skrytykowała działania... własnego rządu. „Przyjęcie tak dużej liczby imigrantów było naszym poważnym błędem”

22-12-2017 17:41
Szwedzka polityk o imigrantach Fot. Socialdemokraterna / flikcr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Szwedzka minister finansów Magdalena Andersson w wywiadzie udzielonym dziennikowi „Dagens Nyther” przyznała, że przyjmowanie tysięcy imigrantów było poważnym błędem. To pierwsza tak mocna deklaracja płynąca od polityka należącego do obozu rządzącego.

W Szwecji w 2015 roku Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza, której członkiem jest minister Magdalena Andersson, przy współpracy z Partią Zielonych zdecydowała o przyjęciu około 163 tys. uchodźców. Teraz szwedzka polityk negatywnie oceniła tą decyzję:  

Mamy powód do samokrytycyzmu. To wcześniej powinno być jasne, że nie możemy przyjąć większej liczby ludzi niż ta, z którą poradzi sobie społeczeństwo.

Koniecznie przeczytaj: Szwecja: okazało się, że 82% skazanych za gwałty zbiorowe to imigranci. Teraz szwedzki rząd znalazł nowy sposób, aby to ukryć

Czytaj też: Szwecja: Młoda dziewczyna nagrywała imigrantów w swojej okolicy. Bardzo szybko została przez nich zaatakowana [WIDEO]

W dalszej części rozmowy Magdalena Andersson wypowiedziała się również na temat problemu integracji imigrantów ze szwedzkim społeczeństwem:

Integracja nie przebiega tak jak powinna, mieliśmy z nią problem przed jesienią 2015 roku Dla mnie jest oczywiste, że nie możemy przyjąć większej liczby szukających niż jesteśmy w stanie zintegrować. To nie będzie dobre dla ludzi, którzy tu przyjeżdżają ani dla całego społeczeństwa.

Szwedzka polityk podczas tego wywiadu stwierdziła również, że jej kraj nie jest już komfortowym miejscem dla przybywających uchodźców. Według niej znacznie lepsze warunki socjalne i edukacyjne są mogą zapewnić im inne kraje europejskie:  

Myślę, że ci ludzie (imigranci) mają większe szanse, jeśli szukają azylu w innym kraju.

Warto przypomnieć, że w sierpniu 2015 premier Szwecji Stefan Loefven powiedział na wiecu politycznym w Sztokholmie, że nie warto budować murów przed imigrantami. Jednak już w listopadzie tego roku szwedzki rząd zdecydował o przywróceniu kontroli na granicach oraz zaostrzeniu przepisów migracyjnych.

Warto przeczytać: Szwecja: Imigrant, który postrzelił Szweda został uniewinniony. „Nie wiedział, że broń wystrzeli, jeżeli pociągnie się za spust”

Podziel się