Szukaj

Szwedzi za zmuszaniem Polski do przyjmowania imigrantów [WIDEO]

06-07-2017 14:28
Sztokholm, sonda dot. imigrantów Fot. Stefan Tompson / youtube / screen YouTube
Podziel się

Podczas sondy ulicznej mieszkańcy Sztokholmu, zapytani m.in. o ocenę imigrantów i sytuacji w ich kraju, pochwalają politykę przyjmowania imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Obawiają się jedynie skali zjawiska i chcą, by inne kraje Unii Europejskiej – w tym Polska – wzięły na siebie część tego ciężaru.

Chociaż statystyki ukazują wzrost przestępczości, z powodu gwałtów odwoływane są festiwale, policja przyznaje, że nie radzi sobie z imigrantami  - wpajana Szwedom przez lata polityczna poprawność zbiera żniwo.

Wypowiadający się w przeprowadzonej przez Polaka sondzie ulicznej mieszkańcy Sztokholmu pochwalają politykę przyjmowania imigrantów. Co więcej, wielu z nich uważa, że pozostałe kraje UE też powinny być do tego zmuszone.

Koniecznie przeczytaj: Szwecja zamierza wprowadzić cenzurę. Chodzi o imigrantów

Czytaj też: Liroy-Marzec do państw zachodnich: „Kolonizowaliście, to teraz się nie dziwcie” [WIDEO]

Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek zastrzeżenia, to kierowane są pod adresem szwedzkich władz, które – zdaniem ankietowanych – powinny bardziej zaangażować się w „opiekę” nad imigrantami i ich asymilację.

Jedyny głos krytyczny wobec postawy przybyłych do Szwecji imigrantów to wypowiedź… ciemnoskórego mężczyzny, który – jak sam przyznaje – też jest imigrantem. Rdzenni Szwedzi zdają się nie dostrzegać problemu, lub… pęta ich polityczna poprawność.

Co ciekawe, proszeni o podanie swoich cech charakterystycznych, Szwedzi zwykle wyliczają różnorodność, otwartość i tolerancję.

Przeprowadzony w Sztokholmie sondaż to pierwsza część projektu, który ma pokazać zmiany demograficzne w Europie Zachodniej oraz konsekwencje polityki multikulturalizmu.

Warto przeczytać: Co drugi Szwed za ograniczeniem napływu imigrantów

Podziel się