Szukaj

Szwedzi wpadli na kolejny „genialny” pomysł, jak zapobiegać gwałtom na festiwalach [FOTO]

02-08-2017 21:39
Szwedzki festiwal Bråvalla Fot. Bråvallafestivalen / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Festiwale muzyczne odbywające się w Szwecji coraz bardziej kojarzone są wyłącznie z gwałtami i napaściami seksualnymi. Szwedzi zamiast pójść po rozum do głowy i walczyć z rzeczywistą przyczyną ataków na kobiety, szukają alternatywnych sposobów. Kolejne z rozwiązań są coraz bardziej absurdalne.

O przemocy seksualnej na szwedzkich imprezach muzycznych zrobiło się głośno, kiedy miesiąc temu organizator popularnego festiwalu Bravalla ogłosił, że kolejna edycja nie odbędzie się z powodu powtarzających się napaści seksualnych. W czasie tegorocznego festiwalu policja odnotowała 11 przypadków molestowania i gwałt na 15-latce.

Jeszcze gorzej było w czasie festiwalu w szwedzkim mieście Emmaboda, który odbywał się w dniach 24-29 lipca. Policja potwierdziła, że zgwałcone zostały cztery nastolatki w wieku 15-17 lat, zgłoszono także 11 przypadków molestowań.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci skazani za gwałty na dzieciach. Uchodzili za autorytety w walce z rasizmem i mową nienawiści

Czytaj też: W Szwecji kobiety przeżywają dramat. Za prześladowaniami stoi muzułmańska „moralna policja” [WIDEO]

O przemocy seksualnej na festiwalach w Szwecji mówi się już od jakiegoś czasu. W ubiegłym roku szwedzka policja została oskarżona, że ukrywa tożsamość sprawców, którymi mają być według podejrzeń tzw. uchodźcy.

Szwedzi tymczasem szukają sposobów na rozwiązanie problemu. Bynajmniej nie jest brana pod uwagę zmiana polityki imigracyjnej w kraju. W zeszłym miesiącu szwedzka dziennikarka wpadła na pomysł zorganizowania festiwalu, na który wstęp miałyby wyłącznie kobiety – przynajmniej dopóki mężczyźni „nie nauczą się właściwie zachowywać”. Idea, która w założeniu miała być prowokacją, szybko została podchwycona i zyskała ogromną popularność w mediach społecznościowych.

Okazuje się jednak, że to nie jedyny pomysł na rozwiązanie problemu. Organizatorzy festiwalu HX, który ostatnio odbył się w szwedzkim Helsingborgs wymyślili, że przed gwałtami dziewczynki i kobiety obronią… przypinki z napisem „Rozglądam się”.

Warto przeczytać: To nie więzienie - tak sobie radzą Szwedzi. Po zakupy jak na wojnę. To „zasługa” imigrantów

Podziel się