Szukaj

Szwedzi wpadli na kolejny „genialny” pomysł, jak zapobiegać gwałtom na festiwalach [FOTO]

02-08-2017 21:39
Szwedzki festiwal Bråvalla Fot. Bråvallafestivalen / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Festiwale muzyczne odbywające się w Szwecji coraz bardziej kojarzone są wyłącznie z gwałtami i napaściami seksualnymi. Szwedzi zamiast pójść po rozum do głowy i walczyć z rzeczywistą przyczyną ataków na kobiety, szukają alternatywnych sposobów. Kolejne z rozwiązań są coraz bardziej absurdalne.

O przemocy seksualnej na szwedzkich imprezach muzycznych zrobiło się głośno, kiedy miesiąc temu organizator popularnego festiwalu Bravalla ogłosił, że kolejna edycja nie odbędzie się z powodu powtarzających się napaści seksualnych. W czasie tegorocznego festiwalu policja odnotowała 11 przypadków molestowania i gwałt na 15-latce.

Jeszcze gorzej było w czasie festiwalu w szwedzkim mieście Emmaboda, który odbywał się w dniach 24-29 lipca. Policja potwierdziła, że zgwałcone zostały cztery nastolatki w wieku 15-17 lat, zgłoszono także 11 przypadków molestowań.

O przemocy seksualnej na festiwalach w Szwecji mówi się już od jakiegoś czasu. W ubiegłym roku szwedzka policja została oskarżona, że ukrywa tożsamość sprawców, którymi mają być według podejrzeń tzw. uchodźcy.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci skazani za gwałty na dzieciach. Uchodzili za autorytety w walce z rasizmem i mową nienawiści

Czytaj też: W Szwecji kobiety przeżywają dramat. Za prześladowaniami stoi muzułmańska „moralna policja” [WIDEO]

Szwedzi tymczasem szukają sposobów na rozwiązanie problemu. Bynajmniej nie jest brana pod uwagę zmiana polityki imigracyjnej w kraju. W zeszłym miesiącu szwedzka dziennikarka wpadła na pomysł zorganizowania festiwalu, na który wstęp miałyby wyłącznie kobiety – przynajmniej dopóki mężczyźni „nie nauczą się właściwie zachowywać”. Idea, która w założeniu miała być prowokacją, szybko została podchwycona i zyskała ogromną popularność w mediach społecznościowych.

Okazuje się jednak, że to nie jedyny pomysł na rozwiązanie problemu. Organizatorzy festiwalu HX, który ostatnio odbył się w szwedzkim Helsingborgs wymyślili, że przed gwałtami dziewczynki i kobiety obronią… przypinki z napisem „Rozglądam się”.

Warto przeczytać: To nie więzienie - tak sobie radzą Szwedzi. Po zakupy jak na wojnę. To „zasługa” imigrantów

Podziel się