Szukaj

Szwedzki policjant ukarany, bo powiedział prawdę o swojej pracy

06-02-2017 12:32
Peter Springare
Podziel się

Statystyki dotyczące przestępstw popełnianych przez imigrantów w Szwecji ze względu na poprawność polityczną często są ukrywane przed zwykłymi obywatelami. Policjant z Örebro stał się bohaterem Szwedów, po tym jak postanowił ujawnić, jak wygląda jego „zwykły” tydzień w pracy.

Policjant Peter Springare został zawieszony zaraz po tym, jak opublikował na Facebooku szczegóły swojej pracy. Funkcjonariusz w skrócie opisał, jak wyglądał ostatni tydzień jego służby.

No to jedziemy. Oto mój tydzień poniedziałek-piątek: gwałt, gwałt, brutalny gwałt, usiłowanie gwałtu, gwałt, rozbój, szantaż, czynna napaść na funkcjonariusza, groźby, obraza słowna policjanta, groźby pod adresem policji, handel narkotykami, napad pod wpływem narkotyków, znowu gwałt, próba zabójstwa, rozbój, pobicie…

Koniecznie przeczytaj: Polski kierowca brutalnie zaatakowany przez imigrantów pod Paryżem

Czytaj też: Trzech imigrantów przez trzy godziny gwałciło Szwedkę. Wszystko transmitowali „na żywo” w Internecie [WIDEO]

Nazwiska podejrzanych: Ali Mohamad Mahmod, Mohammed, Mohammed Ali, znowu,znowu, znowu, Christoffer, tak Christoffer! Szwedzkie nazwisko zamieszanego w handel narkotykami. Ali Mohamad Mahmod, znowu, znowu…

Kraje pochodzenia podejrzanych: Irak, Irak, Turcja, Syria, Afganistan, Somalia, Somalia, znowu Syria, Somalia, nieznane pochodzenie, nieznane pochodzenie, Szwecja. Połowa podejrzanych nie chce ujawnić kraju pochodzenia i nie ma ważnych dokumentów.

Springare napisał, że ma w planach publikowanie takich raportów co tydzień. Niestety „czujne” media postanowiły o sprawie powiadomić przełożonych policjanta. W wyniku „interwencji” lokalnej gazety „Nerikes Allehanda” Springare został zawieszony w pełnionych obowiązkach. Dziennikarze oczywiście zarzucili policjantowi, że jest „rasistą” i „ksenofobem”. Oficjalnym powodem ukarania Springare’a było opublikowanie przez niego nazwisk podejrzanych.

Zachowanie policjanta odbiło się jednak szerokim echem w całym kraju. Szwedzi, przerażeni treścią opublikowanego przez niego wpisu, docenili odwagę Springare’a i stworzyli na Facebooku grupę „Stå Upp För Peter Springare” (w obronie Petera Springare’a). Akcja cieszy się wyjątkową popularnością – w ciągu jednego dnia do grupy dołączyło ponad 13 tys. internautów (na chwilę obecną już prawie 22 tys.).

Warto przeczytać: 16-letnia Włoszka została napadnięta przez grupę imigrantów. Obroniła się, bo znała sztuki walki

Podziel się