Szukaj

Szwedka zgwałcona przez imigranta z Syrii popełniła samobójstwo. Sprawca nie został nawet ukarany

17-11-2017 13:53
Szwedka zgwałcona przez imigranta z Syrii popełniła samobójstwo Fot. Joakim Lamotte / Facebook
Podziel się

30-letnia Szwedka popełniła samobójstwo kilka miesięcy po gwałcie dokonanym przez syryjskiego „uchodźcę” - informuje portal voiceofeurope.com. Pochodząca z małej miejscowości Vittaryd Angelica Wiktor nie wytrzymała psychicznie, kiedy okazało się, że jej oprawca nie zostanie ukarany.

Bulwersującą sprawę opisał szwedzki dziennikarz Joakim Lamotte. Angelica została zgwałcona w marcu. Do jej mieszkania siłą weszli Syryjczyk i jego kolega. Imigrant zaciągnął 30-latkę do sypialni i tam brutalnie ją zgwałcił. Drugi z mężczyzn czekał na korytarzu.

Mimo niezbitych dowodów, Syryjczyk i jego wspólnik nie trafili za kratki, a śledztwo zostało umorzone. Lamotte dowiedział się, że prokuratura i policja w ogóle nie wzięła pod uwagę części dowodów. Do akt sprawy nie załączono m.in. wyników badań ginekologicznych, które jasno wskazywały na gwałt. Prokurator prowadząca sprawę, Yvonne Rudinsson, która umorzenie śledztwa tłumaczyła brakiem dowodów, zapytana przez dziennikarza, gdzie są wyniki badań ginekologicznych, odpowiedziała tylko, że „nie ma pojęcia”.

Koniecznie przeczytaj: Szwecja: okazało się, że 82% skazanych za gwałty zbiorowe to imigranci. Teraz szwedzki rząd znalazł nowy sposób, aby to ukryć

Czytaj też: Najlepsi nauczyciele tylko dla imigrantów? Nowy, absurdalny pomysł wicepremiera Szwecji i ministra edukacji

Jak wskazuje Lamotte, w czasie śledztwa nie skorzystano również z możliwości przeprowadzenia badań DNA w mieszkaniu kobiety, mimo iż na jej ciele były widoczne ślady użycia wobec niej przemocy.

Kiedy Angelica dowiedziała się, że śledztwo zostało umorzone nie wytrzymała psychicznie i popełniła samobójstwo. Kobieta połknęła dużą ilość różnych leków, które wymieszała z alkoholem. Wpływ na decyzję młodej Szwedki o targnięciu się na własne życie na pewno miało to, że imigrant z Syrii był jej sąsiadem i po tym, jak ją zgwałcił, nadał mieszkał obok niej.

Warto przeczytać: Przerażające nagranie ze Szwecji. Imigranci wpadli w furię i zaczęli okładać przypadkowych ludzi krzesłami [WIDEO]

Podziel się