Szukaj

Szwedzka Antifa zorientowała się, że w pobliżu przechodzi mężczyzna o prawicowych poglądach – nastąpił brutalny atak [wideo]

02-05-2018 21:48
Antifa pobiła Szweda Fot. Onlinemagazin / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W całej Europie odbywają się strajki Kurdów. Również w Szwecji miał miejsce protest skierowany przeciwko prezydentowi Turcji. W manifestacjach uczestniczyli również członkowie środowisk lewicowych. W pewnym momencie doszło do pobicia przechodzącego w pobliżu Szweda.

Kurdowie już od kilkunastu dni strajkują w całej Europie. Powodem jest bezczynność państw Unii Europejskiej wobec tureckiej okupacji kurdyjskiego regionu Afrin. 1 maja w Szwecji obyły się marsze nawołujące do podjęcia interwencji przeciwko prezydentowi Turcji – Erdoganowi.

W manifestacjach chętnie wzięli udział lewicowi aktywiści. Wśród nich znaleźli się agresywni członkowie Antify. W pewnym momencie mężczyźni zobaczyli przechodzącego w pobliżu człowieka z koszulką, która przedstawiała generała Franco. Postanowiono więc „dać mu nauczkę”.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczna sytuacja w polskiej piłce – piłkarz Wisły oskarża trenera o pobicie. „Jesteś normalny czy debil? Zaraz ci przy...”

Czytaj też: Niemiecka Antifa szykuje ogromne zamieszki w Augsburgu. Wydała podręcznik, w którym uczy, jak robić bomby i skutecznie podpalać samochody

Na nagraniu widzimy grupę osób atakującą wycofującego się mężczyznę. Początkowo zaatakowany próbował się bronić, jednak napastników było tak wielu, że nie miał on najmniejszych szans. Co istotne, niektórzy z agresorów mieli na sobie kamizelki odblaskowe – być może były to osoby odpowiedzialne za ochronę marszu. Jeśli tak, to kompletnie nie wywiązały się one ze swoich obowiązków.

Warto przeczytać: Francja zaostrza przepisy dotyczące imigrantów - zmiany są znaczące. Wściekła po przegranym głosowaniu lewica mówi o łamaniu praw człowieka

Podziel się