Szukaj

Szwecja: 17-letnie „dziecko” w czasie procesu zeznało, że dźgnęło nożem, bo „lubi mordować”. Nie tylko wiek jest tutaj absurdem [FOTO]

16-01-2018 17:03
Muhammad Hussaini Fot. PeterSweden / Twitter.com / screen
Podziel się

Szwedzki portal Fria Tider poinformował, że rozpoczął się proces imigranta Muhammada Hussainiego, który w ubiegłym roku dopuścił się napaści na funkcjonariuszy policji. Za popełnione przestępstwo może zostać ukarany maksymalnie 10-letnią deportacją z kraju.

Jak relacjonuje portal Fria Tider, w dniu 30 sierpnia 2017 roku, Muhammad Hussaini zakupił w jednym z szwedzkich supermarketów wielki nóż kuchenny. Już następnego dnia udał się z nim na manifestację protestacyjną zorganizowaną przez lewicowych działaczy i imigrantów, która odbywała się na Medborgarplats w Sztokholmie. Będąc już na miejscu, namierzył dwóch funkcjonariuszy policji pilnujących porządku. Niedługo potem zakradł się do nich i zaatakował ich. Jednego z nich zranił nożem w szyję, a następnie zaczął uciekać, ale już po chwili został schwytany przez drugiego z napadniętych policjantów.   

Koniecznie przeczytaj: Szwecja: Młoda dziewczyna nagrywała imigrantów w swojej okolicy. Bardzo szybko została przez nich zaatakowana [WIDEO]

Czytaj też: Szwedzka minister skrytykowała działania... własnego rządu. „Przyjęcie tak dużej liczby imigrantów było naszym poważnym błędem”

Co ciekawe, mężczyzna we wniosku azylowym napisał, iż ma 17 lat. Jednak już podczas leczenia na oddziale psychiatrii dzieci i młodzieży wyznał opiekującej się nim lekarce, że w rzeczywistości ma 25 lat. Kobieta zweryfikowała tą informację podczas rozmowy z jego rodziną, która potwierdziła, iż jest on dorosłym mężczyzną.

Podczas przesłuchania zatrzymany Muhammed Hussaini przyznał, że napadł na funkcjonariusza, gdyż jak stwierdził „lubi mordować policjantów”. Wiadomo już, że to nie pierwsze jego przestępstwo, bowiem mężczyzna oprócz usiłowania zabójstwa, usłyszał także inne zarzuty dotyczące jego wcześniejszych przestępstw.

Szwedzkie media próbowały tłumaczyć zachowania imigranta, wskazując na to, że ma za sobą trudną przeszłość, zaś obecnie przeżywa kolejne problemy i w związku z tym czuje się bardzo źle.

Wiadomo już, że prokuratura zażądała jego deportowania z terytorium Szwecji na okres maksymalnie 10 lat. Jednak ostateczna decyzja będzie należała do tamtejszego sądu.

Warto przeczytać: Szwecja: Liczba przestępstw przekracza możliwości operacyjne policji. Funkcjonariusze zajmują się wyłącznie zabójstwami

Podziel się