Szukaj

Szwecja. Imigrant nie trafi do więzienia za gwałt na 14-latce, bo… ma ADHD i nie zrozumiał słowa „nie”

22-04-2017 20:33
Imigrant z Iraku, który zgwałcił w Szwecji 14-latkę
Podziel się

Szwecja to kraj, który „słynie” już z kolejnych brutalnych gwałtów dokonywanych przez imigrantów. Co więcej, zazwyczaj większość takich przestępstw kończy się bezkarnością sprawców.

Tym razem Królewski Sąd w Hovrätten (w zachodniej Szwecji) zdecydował się nie skazywać na więzienie imigranta, który zgwałcił 14-letnią dziewczynkę. Mimo iż, nie ma najmniejszych wątpliwości, że przestępstwo miało miejsce. Gwałt do którego doszło 4 października w Gotheburgu, w mieszkaniu Abdula został bowiem przez sprawcę nagrany. Nie wiadomo, jak 14-latka znalazła się u Irakijczyka, jednak bez wątpienia opierała się gwałtowi, ciągle powtarzając zdecydowanie „nie”. Rodzina dziewczynki skierowała pozew do sądu, mimo iż Abdul próbował zastraszyć zarówno ją, jak i jej najbliższych.

Koniecznie przeczytaj: 14-latek zgwałcił koleżankę. Transmisję na Facebooku oglądało 40 osób. Nikt nie zgłosił sprawy na policję…

Czytaj też: Włochy: 14-latka została ogolona na łyso, bo nie nosiła hidżabu

Niestety ofiara nie doczekała się sprawiedliwej kary dla swojego oprawcy. Szwedzki sąd orzekł, że Irakijczyk cierpi na ADHD, ma więc problemy w relacjach międzyludzkich i mógł nie zrozumieć odmowy i słowa „nie”.

Imigrant uniknie więc więzienia. Abdul został jedynie objęty programem terapeutycznym i musi zapłacić 60 tysięcy koron (ok. 30 tys. zł) jako rekompensatę dla ofiary.

Warto przeczytać: Imigrant brutalnie zgwałcił 90-letnią staruszkę pod kościołem. Niemiecki sąd skazał go na 5 lat więzienia

Podziel się