Szukaj

Szwecja: Bracia pedofile skazani za ponad... 1000 gwałtów na dzieciach. Najmłodsza ofiara miała 3 lata. Szokująco niski wyrok

18-12-2017 23:58
Pedofilia
Podziel się

Dwóch braci z północnej Szwecji usłyszało w piątek wyrok za ponad tysiąc gwałtów i innych przypadków wykorzystywania seksualnego, jakich dopuścili się w stosunku do pięciu chłopców w wieku od 3 do 14 lat.

Do gwałtów dochodziło w latach 2001-2009 na terenie Trelleborga na południu Szwecji i miejscowości Sollefteå na północy kraju, do której przeprowadzili się pedofile. Policja w trakcie przeszukiwania mieszkania podejrzanych mężczyzn znalazła pond 250 godzin nagrań oraz około 5 tysięcy zdjęć pornograficznych, na których były dzieci, w tym ofiary gwałtów. Według ustaleń śledczych bracia swoim ofiarom proponowali narkotyki, alkohol i pieniądze. Wybierali dzieci z trudnych rodzin, które miały problemy w szkole, aby łatwiej nimi manipulować.

Koniecznie przeczytaj: Dwaj bracia w ostatniej chwili uratowali swoją siostrę przed zbiorowym gwałtem z rąk 20 muzułmańskich imigrantów. Sami są ciężko ranni

Czytaj też: Szwecja: okazało się, że 82% skazanych za gwałty zbiorowe to imigranci. Teraz szwedzki rząd znalazł nowy sposób, aby to ukryć

Jak pisze szwedzka gazeta „Aftonbladet”, jedna z ofiar, dzisiaj już dorosły mężczyzna zeznał w trakcie procesu, że będąc dzieckiem czuł się samotny, a dwaj bracia zaoferowali mu swoją „przyjaźń”. Spędzali razem czas, grali w piłkę czy w gry wideo. Jako chłopiec mógł im się zwierzyć ze swoich problemów. Wtedy go wysłuchali, pocieszyli, kupowali słodycze, dawali kieszonkowe.

W zamian za to był wykorzystywany seksualnie. Jak mówi, doprowadziło go to potem do samookaleczenia, próbował również popełnić samobójstwo. Wtedy miał już 13-14 lat.

Podobnie brzmiały relacje innych ofiar.

34-latek i 37-latek zostali skazani na 12 i 14 lat więzienia. Muszą ponadto wypłacić swoim ofiarom zadośćuczynienie w wysokości 350 tys. dolarów. Starszy z braci został uznany winnym co najmniej 580 gwałtów na dzieciach i ponad 500 przypadków poważnego wykorzystywania seksualnego nieletnich. Otrzymał 14 lat więzienia, gdyż jest to najwyższy wymiar kary, jaki może być zasądzony w Szwecji za tego typu przestępstwo. Młodszy mężczyzna otrzymał wyrok o dwa lata niższy, gdyż w trakcie popełniania czynów pedofilskich miał mniej niż 21 lat.

Warto przeczytać: Szwecja: Imigrant, który postrzelił Szweda został uniewinniony. „Nie wiedział, że broń wystrzeli, jeżeli pociągnie się za spust”

Podziel się