Szukaj

Szwajcarzy chcą zamknięcia granic i przywrócenia kontroli granicznej. Jak twierdzą, „układ z Schengen zagraża ich społeczeństwu”

18-01-2018 15:19
Szwajcarzy Fot. Kristina D.C. Hoeppner / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jak poinformował portal Breibat, szwajcarskie władze oficjalnie wyraziły zgodę na zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie całkowitego zamknięcia granic kraju. Jeżeli obywatele poprą niniejszą inicjatywę w głosowaniu, to wówczas tamtejszy rząd będzie zobowiązany do natychmiastowego wypowiedzenia dwustronnych traktatów z UE.

Inicjatorzy tego projektu, a więc działacze należący do Szwajcarskiej Partii Ludowej (SVP) uważają że, należy całkowicie zamknąć granice kraju, ponieważ swobodny przepływ ludzi wynikający z układu z Schengen, zagraża społeczeństwu i jest niekorzystny dla państwa. Ich zdaniem dla zwiększenia bezpieczeństwa obywateli  należy przywrócić kontrole graniczne i ruch wizowy.

Przypomnijmy, że Szwajcaria pomimo tego, iż formalnie nie należy do UE, to jednak aktywnie uczestniczy we wspólnym rynku. Na mocy zawartych umów zezwolono tamtejszym firmom, w zamian za otwarcie granic kraju, na działalność na europejskim rynku.

Koniecznie przeczytaj: Szwajcaria: władze tego kraju znalazły prosty sposób, jak ograniczyć masowy napływ imigrantów żyjących z zasiłków

Czytaj też: Irlandia: Imigranci zaprezentowali irytującą zabawę na ulicy. Nikt nie zareagował na ich bezczelne zachowanie [WIDEO]

W tym kraju już od dłuższego czasu rozbrzmiewają głosy, by zamknąć granice państwa. Szwajcarom bowiem nie podoba się to, że w ich kraju pojawia się coraz więcej obcokrajowców.

Niniejsza akcja zbierania podpisów odbywa się w ramach „umiarkowanej inicjatywy imigracyjnej”. Organizatorzy muszą zebrać w sumie 100 tys. podpisów. Wówczas, jak przewiduje szwajcarskie prawo, władze zarządzą ogólnokrajowe referendum. Jeżeli mieszkańcy poprą wniosek, to wtedy rząd będzie zobowiązany do wypowiedzenia umów dwustronnych z UE.

Warto przeczytać: Drastyczne nagranie z ośrodka dla imigrantów we Włoszech. Afrykanki pobiły do nieprzytomności kobietę. Wszędzie pełno było krwi [+18 WIDEO]

Podziel się