Szukaj

Szwajcaria: władze tego kraju znalazły prosty sposób, jak ograniczyć masowy napływ imigrantów żyjących z zasiłków

12-01-2018 19:50
Szwajcarzy nie chcą rozdawać paszportów imigrantom Fot. Nick Gray / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Wygląda na to, że szwajcarskie władze znalazły prosty i skuteczny sposób na rozwiązanie problemu masowego napływu nielegalnych imigrantów. Wszystko za sprawą regulacji prawnych, które w znacznym stopniu utrudnią pozyskiwanie obywatelstwa tego kraju.

Jak informuje Kronen Zeitung, w myśl nowej już obowiązującej ustawy, każdy imigrant, który przez ostatnie 3 lata pobierał zasiłek z opieki społecznej nie będzie mógł otrzymać szwajcarskiego obywatelstwa, chyba że zwróci on całą pozyskaną sumę do budżetu państwa.

Przyjęcie niniejszych przepisów to odpowiedź tamtejszych władz na negatywny proceder, który bardzo niekorzystne wpływał na tamtejsze finanse publiczne. Wielu bowiem imigrantów wykorzystywało przepisy prawne w taki sposób, że przez długi czas mogło otrzymywać coraz to większe zasiłki socjalne.   

Koniecznie przeczytaj: Irlandia: Imigranci zaprezentowali irytującą zabawę na ulicy. Nikt nie zareagował na ich bezczelne zachowanie [WIDEO]

Czytaj też: Drastyczne nagranie z ośrodka dla imigrantów we Włoszech. Afrykanki pobiły do nieprzytomności kobietę. Wszędzie pełno było krwi [+18 WIDEO]

Ponadto, dzięki tej ustawie, tamtejsze kantony i miasta będą mogły samodzielnie ograniczać napływ imigrantów. Pierwsze statystyki pokazują, że lokalni politycy chętnie korzystają ze swoich uprawnień. Na przykład władze Zurychu bardzo drastycznie ograniczyły świadczenia socjalne dla tzw. „problematycznych uchodźców”, którym odmówiono przyznania azylu.

Warto zaznaczyć, że wcześniej szwajcarskie władze wprowadziły zakaz finansowania meczetów z zagranicznych źródeł, a także głoszenia w nich nauk w języku arabskim. Niniejsza ustawa jest więc kolejnym krokiem wykonanym w kierunku znacznego ograniczenia napływu nielegalnych imigrantów.   

Warto przeczytać: Szwedzkim władzom brakuje pieniędzy na zasiłki socjalne dla imigrantów. Postanowili więc, że ... podniosą wiek emerytalny

Podziel się