Szukaj

Dziki szturm imigrantów na Europę. Kilkudziesięciu policjantów rannych, jeden stracił oko [WIDEO]

03-01-2017 20:52
Imigranci forsują granicę Maroka z Hiszpanią Fot. RT / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Grupa około 1000 imigrantów postanowiła wykorzystać sylwestrową noc, aby przedostać się z Maroka do Hiszpanii. W tym celu przypuszczono niezwykle brutalny szturm na sześciometrowy płot znajdujący się na granicy hiszpańskiej enklawy Ceuta na wybrzeżu Maroka.

Przekroczenie hiszpańskiej granicy pozwoliłoby imigrantom znaleźć się na terenie Unii Europejskiej, gdzie mogliby starać się o azyl lub wędrować dalej w głąb Starego Kontynentu. Na terenie Maroka znajdują się dwie hiszpańskie enklawy, które formalnie stanowią terytorium tego kraju.

Szturm rozpoczął się w niedzielę o godzinie 04.00 nad ranem. 1000 imigrantów rzuciło się na ogrodzenie. Interweniowała policja i straż graniczna. W stronę funkcjonariuszy poleciały ciężkie kamienie i metalowe pręty. W walce ze służbami imigranci używali też łomów i desek. W wyniku starć zostało rannych 50 policjantów z Maroka i 5 z Hiszpanii. 10 funkcjonariuszy odniosło poważne obrażenia, jeden stracił oko.

Koniecznie przeczytaj: Zamaskowany, z atrapą broni i flagą ISIS próbował przejść przez granicę. Jaka była reakcja służb? [WIDEO]

Czytaj też: Młoda kobieta próbowała przemycić 19-letniego imigranta w… walizce [WIDEO]

Dwóch imigrantów odniosło poważne obrażenia. Po wyleczeniu mają zostać deportowani. Władze Maroka zapowiedziały, że aresztowani w czasie zamieszek imigranci zostaną odesłani do krajów, skąd pochodzą.

Ogrodzenie, które zostało zaatakowane ma 6 metrów wysokości i jest wyposażone w zaawansowany system monitoringu. Media opisywały atak imigrantów jako „niezwykle brutalny i zorganizowany”.

Warto przeczytać: W Niemczech muzułmańscy imigranci masowo przechodzą na chrześcijaństwo. Mają powód

Podziel się