Szukaj

Sztab Clinton weźmie udział w ponownym przeliczaniu głosów. Mocna odpowiedź Trumpa

27-11-2016 11:30
Donald Trump i Hillary Clinton Fot. Rich Girard / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Sztab kandydatki Demokratów zapowiedział, że weźmie udział w ponownym przeliczaniu głosów, który zostały oddane w wyborach prezydenckich. Na razie w stanie Wisconsin, ale także w Michigan i Pensylwanii, jeżeli uda się złożyć tam skuteczne wnioski. Do sprawy odniósł się prezydent elekt, który nie krył oburzenia.

Przypomnijmy, ponowne przeliczanie głosów w Wisconsin odbędzie się w wyniku inicjatywy kandydatki Zielonych, Jill Stein, która złożyła wniosek i zebrała 5 mln dolarów, aby pokryć koszty całej procedury (więcej tutaj: Będzie ponowne liczenie głosów w stanie Wisconsin. Zakwestionują wygraną Trumpa?). Sztab Clinton do tej pory milczał w tej sprawie, aż do teraz.

W sobotę prawnik sztabu Demokratów, Marc Elias poinformował, że ich partia weźmie udział w ponownym przeliczaniu głosów, aby mieć pewność, że „przebiega on w sposób uczciwy dla wszystkich stron”.

Koniecznie przeczytaj: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Czytaj też: Donald Trump wygrywa wybory! Nowy prezydent USA wygłosił przemówienie [WIDEO]

Zachowanie sztabu Clinton skrytykował Donald Trump:

Ludzie się wypowiedzieli i wybory się skończyły, i tak jak powiedziała to w noc wyborczą Hillary Clinton, gdy gratulowała mi zwycięstwa, musimy zaakceptować wynik i patrzeć w przyszłość.

To przeliczanie jest sposobem dla Jill Stein, która zdobyła mniej niż 1 proc. poparcia, by napchać kieszenie pieniędzmi, z których większości nigdy nie wyda na to żałosne przeliczanie – dodał prezydent elekt.

Warto przeczytać: To nie koniec wyborów w USA? Hillary Clinton może jeszcze zostać prezydentem!

Podziel się