Szukaj

Birmingham: Eksperci przygotowali specjalny raport na zlecenie rady miasta. Wnioski, do których doszli szokują

01-08-2018 17:26
Flaga Wielkiej Brytanii
Podziel się

Jak poinformował brytyjski dziennik „The Sun”, w Birmingham, drugim co do wielkości mieście Wielkiej Brytanii, biali Brytyjczycy wkrótce będą mniejszością. Najnowszy raport ekspertów nie pozostawia najmniejszych złudzeń.

W raporcie, który powstał na zlecenie rady miasta, autorzy ostrzegają przed coraz większymi „napięciami”, do których będzie dochodzić między przedstawicielami różnych społeczności. Jak ustalono, w Birmingham mieszkają obecnie ludzie reprezentujący aż niemal 200 różnych krajów.

Autorzy podkreślili również, że „Birmingham wkrótce stanie się miastem, gdzie mniejszość jest większością”. Tą swoją dość odważną tezę oparli na danych dotyczących imigrantów, którzy wypierają rodowitych białych Brytyjczyków. Co ciekawe już w 2011 roku 42% mieszkańców tej metropolii miało inny kolor skóry. Warto w tym miejscu podkreślić, że pomiędzy 2001 a 2011 rokiem ten współczynnik zwiększył się o 12%. Jeśli to tempo będzie nadal utrzymane, to już za 3 lata biali będą mniejszością 1,2-milionowym mieście.

Koniecznie przeczytaj: W Warszawie trwa Wielka Defilada Niepodległości. Oglądaj transmisję na żywo [foto+wideo live]

Czytaj też: Postępowy Londyn: Na budynkach administracji publicznej obok flag Wielkiej Brytanii powieszono flagi LGBT [wideo]

W raporcie podkreślono również, że aż niemal 50 tys. mieszkańców tego miasta nie posługuje się językiem angielskim. Do innych problemów zaliczono także duże bezrobocie. Wynika ono zapewne z faktu, że imigranci pochodzący z Pakistanu czy Bangladeszu nie posiadają odpowiednich kwalifikacji.

Oczywiście autorzy nie omieszkali również docenić masową migrację i wyraźnie akcentowali jej pozytywne skutki. W swoim opracowaniu napisali:  

Birmingham skorzystało z różnorodnych społeczności migrantów, które osiedliły się w mieście i skutecznie przyczyniły się do jego żywotności gospodarczej, stając się liderami w edukacji, medycynie, sporcie, sztuce i biznesie oraz zapewniając miejscowym miejsca pracy.

Warto przeczytać: UK: Brutalna napaść w pociągu. Skandaliczne zachowanie pozostałych pasażerów [wideo]

Podziel się