Szukaj

Niemcy: W kilkutysięcznym Boostedt ulokowano 1200 imigrantów. Mieszkańcy nie poznają teraz swojego miasta [wideo]

20-08-2018 21:04
Niemcy o imigrantach Fot. Vlad Tepesblog / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jakiś czas temu w kilkutysięcznym miasteczku Boostedt ulokowano 1200 imigrantów. Jak można się było spodziewać, zdołali oni radykalnie zmienić dotychczasowe spokojne życie mieszkańców. Niedawno opowiedział o tym m.in. burmistrz, który w trakcie wywiadu dla telewizji NDR otwarcie przyznał, że „uchodźcy” podporządkowali sobie niemal wszystkie miejsca publiczne.

Burmistrz Hartmut König w trakcie wywiadu dla NDR, przyznał, że przybycie imigrantów radykalnie zmieniło życie mieszkańców:

W sklepach dochodzi do kradzieży. Sam doświadczyłem ich zachowania. Sam widziałem jak chodnikiem idzie trzech uchodźców. Naprzeciwko nich kobieta pcha wózek z dzieckiem. Nie przepuszczają jej, nie robią miejsca. To ona musi zejść na jezdnię. To jedno zdarzenie, ale pokazuje cały obraz. Wszędzie pozostawiają góry śmieci. Każde dostępne miejsce jest przez nich zajmowane.

Koniecznie przeczytaj: Szef niemieckiego MSW o imigrantach: „Gdybym nie był ministrem, wyszedłbym na ulicę protestować”

Czytaj też: Dr Jerzy Targalski o zaproszeniu Ludmiły Kozłowskiej do Bundestagu: „Niemcy wypowiedziały nam wojnę” [wideo]

W podobnym tonie wypowiadają się również ludzie żyjący na co dzień w Boostedt. Pewien starszy mężczyzna wyraźnie zaznaczył, że obawia się teraz o dalsze losy tego miasteczka: 

Rozumiem pomaganie. To nasz obowiązek, ale sprawy idą w takim kierunku, że nikt nie rozpoznaje już naszego miasteczka. Imigranci są wszędzie, zajmują każde miejsce. Boostedt było pięknym miejscem, miłym do życia. Teraz to się trochę zmieniło. Nikt nie wie jaka będzie przyszłość. Wielu mieszkańców jest zaniepokojonych.

Co warto podkreślić, w ciągu trzech ostatnich lat do Niemiec trafiło około 1,5 miliona imigrantów (głównie z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki). Kanclerz Angela Merkel wciąż niezmiennie twierdzi, że są to młodzi wykształceni ludzie, którzy pozytywnie wpłyną na rozwój niemieckiej gospodarki i pomogą rozwiązać problemy demograficzne. Jak jednak okazuje, stanowią oni poważne obciążenie dla budżetu państwa. Z najnowszych obliczeń prof. Matthias Lücke  wynika, iż koszty utrzymania imigrantów do 2022 roku sięgną aż 55 miliardów euro.

Warto przeczytać: Niemcy: Tak oswaja się najmłodszych z problemem imigracji. Propagandowy spot na kanale dla dzieci [wideo]

Podziel się