Szukaj

Szokujące reality show w Rosji. Gwałty i morderstwa dozwolone

Winter Games w Rosji
Podziel się

Wszystkie chwyty dozwolone, a z obowiązujących zasad tylko jedna – trzeba przeżyć. Tak w skrócie można określić reguły nowego reality show, którego pomysłodawcą i sponsorem jest rosyjski milioner, Yevgeny Pyatkovsky. Zastrzega on, że nie będzie ponosił odpowiedzialności za gwałty i morderstwa dokonane przez uczestników gry.

Formulę programu Game2: Winter opisuje brytyjski serwis dailymail.co.uk. Ci, którzy zdecydują się na udział, przeżyją prawdziwy survival – wyposażeni w noże, będą musieli samodzielnie zdobyć pożywienie i mierzyć się z syberyjskim mrozem. Łatwo zgadnąć, że przy temperaturze -40°C nie może być mowy o wegetarianizmie, od uczestników oczekuje się zatem polowania na zwierzynę. Osoby, które skusi potencjalna nagroda (1,3 miliona funtów) lub rozgłos, zostaną umieszczone na 9 miesięcy na wyludnionym obszarze rosyjskiej prowincji, miejscu naturalnego bytowania niedźwiedzi i wilków.

Koniecznie przeczytaj: Szokujący spektakl o Smoleńsku wystawiany w Niemczech. Wyborcza: „Makabryczne show” [WIDEO]

Czytaj też: Skandaliczne! Niemieckie i rosyjskie media oskarżały o zamach Polaka! Sugerował to też poseł Nowoczesnej!

Na terenie, gdzie realizowane będzie reality show, zabraknie nawet ekipy filmowej. Zamiast tego organizatorzy zainstalują 2000 stałych kamer. Planowana jest transmisja online przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, a materiał zostanie przetłumaczony na 6 języków: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, chiński i arabski.

Uczestnicy nie będą mogli liczyć na szybką pomoc medyczną. Mimo podjęcia pewnych środków ostrożności, organizatorzy szacują, że dotarcie helikopterem na miejsce ewentualnego wypadku będzie zajmować ekipie ratującej około pół godziny.

Yevgeny Pyatkovsky komentuje zasady programu:

Będziemy odmawiać uczestnikom jakichkolwiek roszczeń, nawet w przypadku morderstwa czy gwałtu.

Zasady mówią jasno: Wszystko jest dozwolone. Bójki, alkohol, morderstwo, gwałty, palenie, cokolwiek.

Nie każdy może wziąć udział w programie – uczestnicy muszą spełnić kilka warunków: mieć ukończone 18 lat, być zdrowi psychicznie (choć sama chęć wzięcia udziału w takiej grze pozwala wątpić w kondycję psychiczną uczestników), a także… zapłacić, i to aż 132 tys. funtów. Zabawa tego rodzaju wydaje się być zatem dedykowana znudzonym i bogatym.

Kontrowersyjna formuła programu jest przez wielu krytykowana. Może bowiem promować okrucieństwo, a ekstremalne warunki stanowią sprawdzian nie tylko dla ciała, ale i psychiki. Niewykluczone więc, że w reality show będzie można zobaczyć szerokie spectrum bestialskich zachowań, włączając morderstwa i gwałty (połowa uczestników to kobiety).

To otwiera drogę do okrucieństwa i bestialskiego zachowania – oceniają niektórzy.

To tak, jakby organizatorzy próbowali zachęcić do gwałtu czy morderstwa – dodaje jeden z internautów.

Pomimo nonszalanckiego podejścia organizatorów, uczestnicy reality show objęci są prawem Federacji Rosyjskiej – jeżeli tylko będzie dowód popełnienia przestępstwa, sprawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Pytanie tylko, czy kamery rozmieszczone na terenie „igrzysk” zdołają wszystko wychwycić.

Warto przeczytać: Rosja: Muzułmanka, która chodziła po ulicy z odciętą głową 4-letniego dziecka, nie trafi do więzienia

Podziel się