Szukaj

Przerażające ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. Generał SBU: „To był zamach. Funkcjonariusze FSB zastrzelili wszystkich, którzy przeżyli”

20-12-2017 09:46
Wrak Tu-154, Smoleńsk Fot. OTRS member / wikimedia.org / CC BY-SA 2.5
Podziel się

Generał SBU Hryhorijem Omelczenko udzielił portalowi Gordonua.com obszernego wywiadu na temat katastrofy Smoleńskiej. Informacje, którymi podzielił się w tej rozmowie wskazują na to, że to nie był tragiczny wypadek lotniczy, lecz skrzętnie zaplanowana operacja służb rosyjskich.

W trakcie rozmowy ukraiński generał potwierdził, że pasażerowie, którzy przeżyli katastrofę, byli dobijani na miejscu. Jak powiedział, podobnego zdania są również agenci CIA. Następnie dodał, że wszystkie osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie zamachu zostały zamordowane przez funkcjonariuszy FSB. 

Funkcjonariusze FSB najpierw zastrzelili wszystkich, którzy przeżyli katastrofę pod Smoleńskiem. Wydarzenie to zostało zarejestrowane na wideo telefonem komórkowym. Nagranie opublikowano w Internecie. Zdaniem amerykańskich dziennikarzy, w CIA potwierdzono fakt zabicia Polaków, którzy przeżyli katastrofę. Następnie funkcjonariusze FSB zlikwidowali grupy dywersyjne wraz ze specjalistami, którzy przy użyciu nowoczesnych technologii zbili z kursu lądowania samolot i zniszczyli go.

Koniecznie przeczytaj: ISIS funkcjonowało na Ukrainie? Sensacyjne informacje o rozbiciu niebezpiecznej komórki przerzucającej bojowników do Europy

Czytaj też: Są już nowe ustalenia MON ws. wypadku MiG-29. Macierewicz: „Porównania z katastrofą smoleńską jak najbardziej zasadne”

W niniejszym wywiadzie ukraiński generał opowiedział również o próbie nawiązania współpracy pomiędzy amerykańskimi i polskimi agentami. Doszło nawet do przekazania niezwykle ważnych fotografii potwierdzających zamach. Jednak, jak powiedział Omelczenko, zostały one utajnione przez Donalda Tuska:

W 2010 roku, w jednym z zachodnioeuropejskich państw współpracownicy polskiego wywiadu wojskowego otrzymali od swoich amerykańskich kolegów (z ich inicjatywy) fotografie satelitarne, na których uchwycono moment zniszczenia polskiego Tu-145 M. Polscy szpiedzy od razu zrozumieli, co to oznacza! Uskrzydleni sukcesem, wrócili do Warszawy i zameldowali o rezultatach spotkania. Szef ABW Krzysztof Bondaryk pisemnie powiadomił Tuska o otrzymanych fotografiach. Tusk wydał polecenie ukryć te informacje i odmówić USA pomocy.

Bardzo podobne tezy zawarł w swojej książce niemiecki dziennikarz śledczy Jürgen Roth. Napisał m.in., że zamach w Smoleńsku wykonano na zlecenie ważnego polskiego polityka o nazwisku T. Jednak publicysta nigdy nie potwierdził, czy miał na myśli byłego premiera Polski.

Warto przeczytać: W tych krajach pije się najwięcej alkoholu. Ranking 2017. Polska na wysokiej pozycji. Rosja... za nami [FOTO]

Podziel się