Szukaj

USA: Nowe ustalenia ws. zamachu na World Trade Center. Liczba ofiar jest znacznie większa niż się wydawało

13-08-2018 22:50
Zamach na WTC Fot. wRealu24.pl / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował dziennik „New York Post”, niemal 10 tysięcy osób zachorowało na raka w związku z zamachem na World Trade Center. Na tą śmiertelną chorobę zapadły osoby biorące udział w akcji ratunkowej i odgruzowywaniu ruin WTC, mieszkańcy okolicznych osiedli, a także pracownicy znajdujący się w pobliżu walących się wież.

Amerykańskie instytucje badawcze wykazały, iż choroby nowotworowe u tych osób powstały w wyniku uwolnienia sporej ilości szkodliwych substancji. Wszyscy, którzy przebywali w pobliżu wież, wdychali azbest, opary paliwa, cement, czy też opiłki szkła i metali. 

Jak wynika z danych programu zajmującego się opieką medyczną ofiar zamachu z World Trade Center, aż 9795 zdiagnozowanych chorób nowotworowych było związanych z tym zamachem. 

Koniecznie przeczytaj: 17 lat temu przeprowadzono zamach na World Trade Center. Zginęło w nim ośmioro Polaków [wideo]

Czytaj też: Ujawniono nieznane nagranie z zamachów na World Trade Center. Przerażające sceny [wideo]

Nowojorski szpital Mount Sinai wykazał, że wciąż rośnie zachorowalność na raka tarczycy, płuc i mózgu. Ponad 15% chorych na raka mózgu to młodzi ludzie, którzy w chwili zamachu mieli zaledwie po kilka lat.

Według danych opracowanych przez tą placówkę medyczną, do 2015 roku odnotowano 3204 przypadków nowotworów związanych z tym wydarzeniem. Rok później ta liczba była już znacznie wyższa (8188).

Według oficjalnych informacji w zamachu zginęło 2996 osób. Od czasu tej tragedii zmarło kolejne 1700 osób, w tym 420 z powodu choroby nowotworowej.

Warto przeczytać: Niezwykle wstrząsające nagranie. Tak brzmiał ostatni telefon z World Trade Center [+18 wideo PL]

Podziel się