Szukaj

Szewko: „Liczba migrantów, która może przybyć do Europy, przekracza liczbę jej mieszkańców”

29-11-2016 13:04
Syryjscy imigranci na granicy Węgier
Podziel się

W programie „Cztery strony” na antenie TVP Info zaproszony do studia ekspert do spraw międzynarodowych i bezpieczeństwa, Wojciech Szewko ostrzegał, czym wkrótce może skończyć się przyjmowanie praktycznie bez żadnych ograniczeń kolejnych imigrantów.

Polityka „otwartych drzwi” w wielu krajach Europy, zwłaszcza w zachodniej części Starego Kontynentu spowodowała katastrofalne skutki, m.in. wzrost zagrożenia terrorystycznego oraz lawinowy wzrost przestępstw popełnianych przez imigrantów. Niestety, z kolejnych deklaracji unijnych i zachodnich polityków wynika, że napływ tzw. uchodźców do Europy raczej nie zostanie zatrzymany.

Mówił o tym m.in. Wojciech Szewko, ekspert do spraw międzynarodowych i bezpieczeństwa, który na antenie TVP Info ostrzegał przed polityką proimigracyjną prowadzoną przez kanclerz Niemiec, Angelę Merkel.

Koniecznie przeczytaj: „Szaleństwo Merkel”. Świetna satyryczna animacja, która pokazuje absurd, w jakim zapętliła się „postępowa” i tolerancyjna Europa Zachodnia [WIDEO]

Czytaj też: Dramatyczna rozmowa z rodzicami jednej z ofiar zamachu w Berlinie i ich wiadomość dla Angeli Merkel [WIDEO]

Tu nie chodzi o to przyjmowanie lub nieprzyjmowanie muzułmanów. Tu chodzi o to, że głównie za sprawą Angeli Merkel poszedł komunikat: przybywajcie wszyscy. Dlatego do Europy zaczęli przybywać nie tylko uchodźcy z Syrii, którzy uciekają przed wojną - wyjaśniał ekspert.

Szewko zaznaczył, że imigranci przyjeżdżają do Europy nie tylko ze powodu wojen, ale głównie ze względu na ekonomiczną ruinę w krajach, z których pochodzą. Przykładem takich państw są m.in. Pakistan, Syria, Irak, Libia czy Senegal.

Ekspert ds. międzynarodowych zauważył bardzo niepokojący fakt - w strefach, z których dość łatwo przedostać się do Europy, przebywa obecnie 200-250 mln osób, a ta liczba może jeszcze wzrosnąć i przekroczyć nawet populację Europy. Co więcej, znajdujący się tam imigranci mogą udać się jedynie w kierunku Starego Kontynentu.

Proszę zwrócić uwagę, że sunnici uciekający przed wojną w Syrii nie uciekają w kierunku Arabii Saudyjskiej, Kataru, Dubaju, Omanu, czyli nie uciekają do bogatych krajów Zatoki Perskiej. Te kraje po prostu ich nie przyjmą. Są w stanie ich wystrzelać na granicy. Oni idą w kierunku UE, bo po komunikacie Merkel są przekonani, że wszystkich przyjmiemy – wyjaśniał Szewko.

Warto przeczytać: Imigranci we Włoszech domagają się markowych ubrań - Hugo Bossa i Armaniego! To nie jedyne żądania...

Podziel się