Szukaj

Szef MSZ Francji niezwykle ostro skomentował przyjęcie nowelizacji ustawy o IPN. Internauci natychmiast przypomnieli o „zasługach” tego kraju [WIDEO+FOTO]

07-02-2018 18:11
Szef MSZ Francji Fot. PikuśPOL / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu nowelizacji ustawy o IPN jest szeroko komentowana przez polityków wielu krajów. Swoje głosy sprzeciwu wyraziły już Stany Zjednoczone, Ukraina czy Izrael oraz Francja. Co warto zaznaczyć to właśnie szef MSZ tego ostatniego państwa zdecydował się na niezwykle ostrą krytykę. Na jego skandaliczne słowa natychmiast zareagowali internauci.

W środę minister spraw zagranicznych Francji Jean-Yves Le Drian wywiadzie udzielonemu telewizji BFMTV stanowczo potępił przyjęcie nowelizacji ustawy o IPN. Wyraził również nadzieję, że już niedługo Polacy uwolnią się niezwykle szkodliwych nacjonalistycznych więzów: 

Ta ustawa jest niewłaściwa.Nie wolno pisać historii na nowo. To nigdy nie jest dobre. Trzeba przede wszystkim podpierać się pamięcią o Holocauście. Głosić ją wszędzie, regularnie, systematycznie. Każdy element, który mógłby wypaczać tę pamięć jest negatywny. Uchwalenie nowelizacji ustawy jest postawą godną potępienia. Liczę też, że naród polski będzie umiał zmienić zdanie i sprawić, że w najbliższym czasie uwolni się z tych okowów nałożonych mu przez godne pożałowania nacjonalistyczne opcje.

Koniecznie przeczytaj: Niewiarygodne. Nowelizacja ustawy o IPN nie podoba się mieszkającym w Polsce… Niemcom. „Były obozy zakładane i prowadzone przez polską administrację”

Czytaj też: „Jestem gotowy zgiąć kolana przed polskimi ofiarami rzezi wołyńskiej” – szef ukraińskiego MSZ gotów na porozumienie z Polską. Jest jedno „ale”

Pomimo, iż dotychczas także kilka innych krajów wyraziło swój stanowczy sprzeciw wobec przyjętej nowelizacji, to żaden z nikt dotychczas nie użył aż tak mocnych słów, jak właśnie przedstawiciel francuskiego rządu. 

Wypowiedź ta nie uszła uwadze czujnych jak zwykle internautów, którzy w swoich wpisach bardzo szybko przypomnieli o tym, jak francuskie państwo kolaborowało z hitlerowskimi Niemcami, i jak ten kraj czynnie uczestniczył w eksterminacji Żydów: 

Poniżej opinie internautów:

Warto przeczytać: Szef Ukraińskiego IPN-u opublikował skandaliczną grafikę poniżającą polskie władze. Ukraińscy internauci zareagowali z entuzjazmem [foto]

Podziel się