Szukaj

Indie: Nietypowa usterka w jednym z bankomatów. Szczury pogryzły banknoty warte 65,7 tys. zł [foto]

20-06-2018 19:04
Zniszczone pieniądze w Indiach Fot. Karma Paljor / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Od dłuższego już czasu w indyjskim mieście Tinsukia nie działał jeden z bankomatów. Gdy pracownicy serwisu przybyli na miejsce i otworzyli zepsute urządzenie, ich oczom ukazał się zaskakujący widok. Otóż okazało się, że z części banknotów pozostały jedynie strzępy. Winą za ten stan rzeczy obarczono szczury, które zdaniem ekspertów zdołały dostać się do wnętrza maszyny.

Jak oszacowali eksperci, zniszczone pieniądze warte były ponad 1,2 miliona rupii, co stanowi równowartość około 65,7 tysiąca złotych. Z relacji mediów jednak wynika. że udało się zabezpieczyć banknoty, które wciąż nadają się do użytku. Ich wartość szacuje się na 1,7 miliona rupii (około 93 tysięcy złotych). 

Serwisanci dokonujący naprawy bankomatu ustalili, że sprawcami zniszczeń są szczury, które zdołały dostać się do wnętrza bankomatu poprzez otwór przeznaczony na okablowanie. Jak informują media, zniszczone pieniądze należały do State Bank of India. 

Koniecznie przeczytaj: Mateusz Kijowski i Elżbieta Pawłowicz dziękują za wpłacone pieniądze. Udało się zebrać pokaźną sumkę [WIDEO]

Czytaj też: Zamachowiec z Luwru krótko przed atakiem przelewał pieniądze do Polski

Poniżej zdjęcia zniszczonych pieniędzy:

Warto przeczytać: Jak posłowie zarobili swoje pierwsze pieniądze? Niektóre odpowiedzi mogą zaskakiwać [WIDEO]

Podziel się