Szukaj

Sytuacja w Hamburgu pogarsza się. Melania Trump nie może opuścić hotelu [WIDEO]

07-07-2017 17:27
Zamieszki w Hamburgu, G20 Fot. grabowski janusz / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Ulice Hamburga w dniu szczytu G20 stały się miejscem ostrych starć lewicowych bojówkarzy i policji. Rannych zostało już ponad 160 funkcjonariuszy. W wyniku zamieszek wizyty w Niemczech nie może kontynuować Melania Trump, która nie otrzymała od policji zgody na opuszczenie hotelu.

Porządku w Hamburgu pilnuje 20 tys. policjantów, mimo tego wiele ulic miasta zostało zablokowanych przez protestującą lewicę. Bojówkarze chcą przedostać się w pobliże Centrum Targowego, gdzie trwa szczyt G20. Podpalane są samochody, niszczone witryny sklepowe. W kierunku policji antyglobaliści rzucają butelki, kamienie i petardy. Sparaliżowany jest także ruch w części miasta – grupy lewicowych manifestantów siadają i kładą się na nawierzchni, w okolicy Centrum Targowego protestujący ustawili nawet betonowe zapory. Policja zmuszona była użyć armatek wodnych. Nad częścią miasta policja zupełnie straciła kontrolę.

Koniecznie przeczytaj: Spróbuj się nie śmieć. Tak Antifa walczyła z kapitalizmem w Hamburgu [FOTO]

Czytaj też: Donald Trump rozmawiał z Władimirem Putinem w Hamburgu. Spotkanie jest szeroko komentowane w mediach [WIDEO]

Zamieszki uniemożliwiły między innymi kontynuowanie wizyty Melanii Trump. Amerykańska Pierwsza Dama musiała zostać w hotelu. Jej rzecznik powiedział agencji DPA, że nie otrzymała ona od policji zgody na opuszczenie budynku przez wzgląd na kwestie bezpieczeństwa.

Melania miała w planach udział w rejsie statkiem po hamburskim porcie, zwiedzanie ośrodka badań klimatu oraz koncert w Filharmonii Hamburskiej. DPA donosi jednak, że program dla małżonek i partnerów przywódców państw uczestniczących w szczycie G20 został zmieniony. Ze względów bezpieczeństwa odwołano wizytę w ośrodku badań klimatu.

Nie ma się co dziwić, skoro widok centralnych ulic w Hamburgu wygląda tak:

 

Warto przeczytać: Dostawca pizzy wjeżdża w sam środek zadymy w Hamburgu i... zostaje entuzjastycznie przywitany [WIDEO]

Podziel się