Szukaj

Sytuacja w Hamburgu pogarsza się. Melania Trump nie może opuścić hotelu [WIDEO]

07-07-2017 17:27
Zamieszki w Hamburgu, G20 Fot. grabowski janusz / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Ulice Hamburga w dniu szczytu G20 stały się miejscem ostrych starć lewicowych bojówkarzy i policji. Rannych zostało już ponad 160 funkcjonariuszy. W wyniku zamieszek wizyty w Niemczech nie może kontynuować Melania Trump, która nie otrzymała od policji zgody na opuszczenie hotelu.

Porządku w Hamburgu pilnuje 20 tys. policjantów, mimo tego wiele ulic miasta zostało zablokowanych przez protestującą lewicę. Bojówkarze chcą przedostać się w pobliże Centrum Targowego, gdzie trwa szczyt G20. Podpalane są samochody, niszczone witryny sklepowe. W kierunku policji antyglobaliści rzucają butelki, kamienie i petardy. Sparaliżowany jest także ruch w części miasta – grupy lewicowych manifestantów siadają i kładą się na nawierzchni, w okolicy Centrum Targowego protestujący ustawili nawet betonowe zapory. Policja zmuszona była użyć armatek wodnych. Nad częścią miasta policja zupełnie straciła kontrolę.

Zamieszki uniemożliwiły między innymi kontynuowanie wizyty Melanii Trump. Amerykańska Pierwsza Dama musiała zostać w hotelu. Jej rzecznik powiedział agencji DPA, że nie otrzymała ona od policji zgody na opuszczenie budynku przez wzgląd na kwestie bezpieczeństwa.

Koniecznie przeczytaj: Spróbuj się nie śmieć. Tak Antifa walczyła z kapitalizmem w Hamburgu [FOTO]

Czytaj też: Donald Trump rozmawiał z Władimirem Putinem w Hamburgu. Spotkanie jest szeroko komentowane w mediach [WIDEO]

Melania miała w planach udział w rejsie statkiem po hamburskim porcie, zwiedzanie ośrodka badań klimatu oraz koncert w Filharmonii Hamburskiej. DPA donosi jednak, że program dla małżonek i partnerów przywódców państw uczestniczących w szczycie G20 został zmieniony. Ze względów bezpieczeństwa odwołano wizytę w ośrodku badań klimatu.

Nie ma się co dziwić, skoro widok centralnych ulic w Hamburgu wygląda tak:

 

Warto przeczytać: Dostawca pizzy wjeżdża w sam środek zadymy w Hamburgu i... zostaje entuzjastycznie przywitany [WIDEO]

Podziel się