Szukaj

Sylwester pod Paryżem. Imigranci przewrócili auto i zlinczowali policjantkę. Kobieta była kopana po głowie [WIDEO]

02-01-2018 00:34
Francja: lincz na policjantce w sylwestra pod Paryżem Fot. Jean Marc Oklm / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Wstrząsające nagranie zarejestrowane w sylwestra na podparyskim osiedlu Champigny-sur-Marne obiegło całą Francję. Policjantka interweniująca w imigranckiej dzielnicy została brutalnie zlinczowana przez grupę czarnoskórych nastolatków.

We Francji, podobnie jak w Niemczech, sylwestrowa noc była wyjątkowo niespokojna, głównie ze względu chuligańskie wybryki imigrantów. W wielu miastach doszło do zamieszek. W paryskim regionie Ile-de-France spłonęło 250 samochodów, natomiast na osiedlu w Champigny-sur-Marne na przedmieściach Paryża brutalnie skatowano policjantkę.

Na nagraniu zarejestrowanym przez wyraźnie podekscytowanego imigranta widać, jak grupa młodych Afrykańczyków najpierw przewraca auto, a później rzuca się na policjantkę. Kobieta, która leży na ziemi atakowana jest przez kilkunastu napastników, którzy kopią ją po głowie. Policjantka krzyczy i próbuje osłonić się rękami przed kolejnymi ciosami.

Koniecznie przeczytaj: Sylwester „Dwójki” znokautował konkurencję. Rekordowe wyniki oglądalności. Hitami „Despacito”, Zenek Martyniuk i Sławomir [WIDEO]

Czytaj też: Sylwester KOD-u pod Sejmem. „W kulminacyjnym momencie manifestowało aż 27 osób” [WIDEO+FOTO]

Francuski dziennik „Le Monde” podkreśla, że kobiecie cudem udało się wyrwać swoim oprawcom. Funkcjonariuszka trafiła do szpitala m.in. z obrażeniami głowy. Ranny został także towarzyszący jej policjant. Oboje zostali wezwani na interwencję do Champigny-sur-Marne w związku z zamieszkami. Blisko 300 imigrantów wszczęło uliczne burdy, po tym jak nie zostali wpuszczeni na prywatne przyjęcie, na które nie mieli zaproszenia.

Choć ataki imigrantów na policjantów we Francji są już niemal codziennością, to brutalny lincz na młodej funkcjonariuszce odbił się szerokim echem w całym kraju. Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział, że „winni tchórzliwego i zbrodniczego linczu na policjantach w trakcie ich służby 31 grudnia zostaną znalezieni i ukarani”. Na razie zatrzymano dwóch sprawców z kilkunastoosobowej grupy napastników, którzy katowali policjantkę.

Nagrania ze zdarzenia poniżej:

Ponieważ nagrania na serwisie YouTube są sukcesywnie usuwane, zamieszczamy także filmy z Twittera:

Warto przeczytać: Sylwester w Niemczech: w tym roku nie było powtórki sprzed dwóch lat i odnotowano pojedyncze ataki na kobiety. Oto dlaczego [FOTO+WIDEO]

Podziel się