Szukaj

Świetliste kule na syberyjskim niebie. Rosyjscy internauci piszą o lądowaniu UFO. Jaka jest prawda? [WIDEO]

30-10-2017 11:42
Świetliste kule na syberyjskim niebie Fot. NowYouKnow / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Zdjęcia i nagrania wykonane przez mieszkańców Syberii nie pozostawiają wątpliwości – nad syberyjskim niebem pojawiło się niespotykane dotąd zjawisko. Świetliste kule o ogromnej średnicy wywołały prawdziwą lawinę komentarzy.

Kule, które pojawiły się na rosyjskim niebie wywołały burzliwą dyskusję. Jak można zobaczyć na zdjęciach, które pojawiły się w sieci, niektóre z nich miały naprawdę olbrzymi kształt. Świetliste okręgi na niebie pojawiały się i znikały bardzo szybko. Nic dziwnego, że to zjawisko wzbudziło wiele emocji.

W związku z tym, że władze Rosji nie podały od razu do wiadomości przyczyny tych nietypowych zjawisk, mieszkańcy szybko zaczęli snuć teorie spiskowe. W rosyjskich social mediach pojawiły się informacje m.in. dotyczące zatajonego przez rząd lądowania „obcych” z kosmosu.

Koniecznie przeczytaj: Rosja: niedługo ruszą testy międzykontynentalnej rakiety balistycznej ,,RS-28 Sarmat” [WIDEO]

Czytaj też: Polak natknął się na imigrantów na autostradzie we Francji. Ostra reakcja [+18 WIDEO]

Okazało się jednak, że te doniesienia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Można jednak pośrednio powiązać to zjawisko z kosmosem. Podano do wiadomości, że świetliste kule, które pojawiały się nad północną Syberią stanowiły element testów rakietowych. Niezwykły efekt, jaki mogli obserwować mieszkańcy północnej Syberii daje światło słoneczne, które odbija się w cząsteczkach paliwa pozostawionych przez rakiety.

Warto przeczytać: Polak zmarł na granicy polsko-białoruskiej. „Nawet go nie przykryli, wszyscy patrzyli na jego ciało”

Podziel się