Szukaj

Studenci z Niemiec przebili wszystko. Tak protestowali przeciwko odsyłaniu imigrantów [wideo]

29-07-2018 18:17
Protest niemieckich studentów Fot. Onlinemagazin / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Bawaria to region w Niemczech, który najmocniej domaga się zaostrzenia polityki imigracyjnej. To właśnie dzięki bawarskiej CSU rząd Angeli Merkel musiał ostatnio zgodzić się na ustępstwa w tej kwestii. Na protesty lewicy nie trzeba było długo czekać.

Szef MSW Niemiec i lider CSU Horst Seehofer ogłosił na początku lipca plan uregulowania polityki imigracyjnej. Jednym z głównych punktów jest prawo pozwalające na szybkie odsyłanie imigrantów, którym nie przyznano azylu w Niemczech. Dotyczy to zwłaszcza osób, które złożyły już wniosek w tej sprawie w innym państwie, a także tych z kryminalną przeszłością.

Zaostrzenie polityki imigracyjnej oczywiście zostało skrytykowane przez lewicę. Na Uniwersytecie Telewizji i Filmu w Monachium studenci zorganizowali nietypowy protest. W ramach sprzeciwu demonstrujący polewali swoje głowy wodą z butelki, a potem padali na ziemię. Miało to symbolizować imigrantów tonących w Morzu Śródziemnym.

Koniecznie przeczytaj: Angela Merkel zapewnia, że Niemcy poradzą sobie z polityką imigracyjną

Czytaj też: Włoski artysta w nietypowy sposób zaprotestował przeciwko polityce imigracyjnej Unii Europejskiej [WIDEO]

Oglądając poniższe nagranie, ciężko jednak zachować powagę.

Warto przeczytać: „Islam nie pasuje do Niemiec”. Nowy minister spraw zagranicznych ma inną wizję kraju od Angeli Merkel. Chce zaostrzenia polityki wobec imigrantów

Podziel się