Szukaj

Strzelanina w Teksasie. Napastnik otworzył ogień w kościele. Co najmniej 27 osób nie żyje [FOTO+WIDEO]

05-11-2017 22:17
Strzelanina w Teksasie Fot. Max Massey‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Sutherland Springs na południu Teksasu w USA doszło do strzelaniny, w wyniku której co najmniej 27 osób poniosło śmierć. Napastnik, który otworzył ogień do wiernych zgromadzonych w kościele również nie żyje. Na miejsce przyjechało FBI.

Amerykańskie media, powołując się na informacje uzyskanie od służb, podają, że napastnik wszedł rano do Pierwszego Kościoła Baptystów i zaczął strzelać do zebranych w środku osób. Według ostatnich informacji 27 osób nie żyje, 24 zostało rannych. Wśród ofiar są dzieci. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe, sprowadzono także helikoptery.

Sprawca ataku nie żyje – nie wiadomo, czy mężczyzna został zastrzelony, czy popełnił samobójstwo. Nie podano jego tożsamości ani motywów działania.

Koniecznie przeczytaj: Zamachowiec z Teksasu był członkiem Antify i ateistą? „Chciał wywołać wojnę domową” [WIDEO]

Czytaj też: Upadek Szwecji coraz bliżej. Kilka dni temu tamtejszy Kościół uznał, że Bóg... „nie ma określonej płci”

Niech Bóg będzie z mieszkańcami Sutherland Springs w Teksasie. FBI i organy ścigania są na miejscu zdarzenia. Śledzę sytuację z Japonii - napisał na Twitterze amerykański prezydent Donald Trump, który aktualnie przebywa z wizytą na Dalekim Wschodzie.

Warto przeczytać: Bluźniercza instalacja „artystyczna” w belgijskiej świątyni. W głównej nawie kościoła zawisła ukrzyżowana krowa [WIDEO]

Podziel się