Szukaj

Strzelanina w meczecie w Kanadzie. Nie żyje 6 osób, 8 jest rannych [WIDEO]

30-01-2017 10:18
Zamach na meczet w Kanadzie Fot. Al Jazeera English / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W wyniku strzelaniny, jaka miała miejsce w meczecie w niedzielę w kanadyjskim mieście Quebec, śmierć poniosło 6 osób, 8 zostało rannych. Justin Trudeau, premier Kanady, nazwał atak zamachem terrorystycznym.

W związku ze zdarzeniem zatrzymano 2 osoby. Policja podała, że nic nie wskazuje, aby napastników było więcej. Wcześniej przedstawiciel społeczności muzułmańskiej mówił, że ataku dokonały 3 osoby.

Ofiary strzelaniny były w wieku 35-70 lat. Świadkowie, których cytuje Radio Canada, powiedzieli, że w momencie ataku w meczecie, w którym odbywały się wieczorne modły, znajdowało się ok. 40 osób. Około godziny 19.15 czasu lokalnego (1.15 w poniedziałek czasu polskiego) do muzułmańskiej świątyni weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy zaczęli strzelać.

Koniecznie przeczytaj: Zatrzymano sprawcę ataku na meczet w Kanadzie. Wiadomo, kim jest [FOTO]

Czytaj też: Były muzułmanin mówi, czym naprawdę jest islam [WIDEO PL]

Lokalny dziennik „Le Soleil” podaje, że jeden ze sprawców miał 27 lat, drugi strzelał z automatycznego karabinu AK-47. Tych informacji nie potwierdziła jednak kanadyjska policja.

Premier Kanady Justin Trudeau potępił atak, który określił jako zamach terrorystyczny.

Obserwowanie tak bezsensownej przemocy jest bolesne. Różnorodność to nasza siła, a tolerancja religijna to wartość, która nam, Kanadyjczykom, jest droga – stwierdził w komunikacie wydanym w niedzielę wieczorem czasu lokalnego.

Warto przeczytać: Ostrzelano autobus w Sosnowcu. „To wyglądało jak zamach”

Podziel się