Szukaj

Strzały podczas przemówienia prezydenta Francji Francoisa Hollande’a [WIDEO]

01-03-2017 12:50
Prezydent Francji Francois Hollande
Podziel się

Głowa państwa francuskiego zaszczyciła swoją obecnością otwarcie nowej linii kolejową na trasie z Paryża do Bordeaux. W czasie przemówienia prezydenta Hollande’a oddano kilka strzałów z broni ostrej.

W wyniku zajścia dwie osoby zostały ranne. Media nad Tamizą donoszą, że nie była to żadna próba zamachu terrorystycznego, ale wynik błędu snajpera, który omyłkowo odbezpieczył karabin.

Po tym, jak na miejscu rozległy się strzały, prezydent przerwał przemówienie i dopiero po kilku minutach zdecydował się kontynuować orację. Hollande wyraził przy tym nadzieję, że w wyniku zajścia nikt nie ucierpiał.

Paryski dziennik „Le Parisien” na swoich łamach wyjaśnił, że całe wydarzenie miało związek z błędem jednego ze strzelców wyborowych elitarnej jednostki żandarmerii wojskowej PSPG. Żołnierz zmieniając pozycję, potknął się i przypadkowo pociągnął za spust karabinu.

Koniecznie przeczytaj: Dlaczego François Hollande nie ubiega się o reelekcję? Prezydent Francji to jedna wielka chodząca wpadka! [WIDEO]

Czytaj też: Afera finansowa we Francji! Francois Fillon praktycznie odpadł z gry o fotel prezydenta

Warto przeczytać: Premier Szydło na konferencji prasowej mocno odpowiada na sformułowanie prezydenta Francji „o funduszach i zasadach” [WIDEO]

Podziel się