Szukaj

Mężczyzna, który chciał popełnić samobójstwo, wyskoczył z okna. Strażak znajdujący się piętro niżej złapał go w locie [wideo]

02-06-2018 18:45
Akcja strażaków na Łotwie Fot. Valsts ugunsdzēsības / Facebook
Podziel się

Na Łotwie pewien mężczyzna postanowił zabić się poprzez wyskoczenie z czwartego piętra. Strażakom udało się jednak znaleźć sposób na uratowanie go. Nagranie z brawurowej akcji obejrzano już trzysta tysięcy razy.

Film z akcji ratunkowej strażaków został nagrany na Łotwie. To właśnie tam pewien mężczyzna postanowił zabić się, wyskakując z czwartego piętra budynku. Co więcej, niedoszły samobójca groził, że wyskoczy z okna natychmiast, jeśli ktoś spróbuje wejść do jego mieszkania.

Strażacy postanowili więc uratować mężczyznę w nietypowy sposób. Uznano, że należy dać mu wyskoczyć z okna. Ratownicy ustawili się piętro niżej, jeden z nich wychylił się z okna i czekał na spadającego samobójcę.

Koniecznie przeczytaj: Dramatyczne nagranie z Bombaju. 12-latka wyskoczyła z czwartego piętra, by uciec przed pedofilem próbującym ją zgwałcić [wideo]

Czytaj też: Dziennikarz musiał wyjaśniać europosłance PO, o co chodzi w aferze SKOK [WIDEO]

Gdy mężczyzna wyskoczył, pracownik straży popisał się niesamowitym refleksem i złapał go w locie. Gdyby nie jego umiejętności, wydarzenie skończyłoby się tragicznie.

Akcję strażaków docenił łotewski minister spraw wewnętrznych – bohaterowie otrzymali specjalne nagrody.

Głos w sprawie zabrał również szef łotewskiej Państwowej Straży Pożarnej:

W naszej pracy bardzo ważnym aspektem jest odwaga i bezinteresowność. Chwała za działania tych ratowników i za ich zdolność do myślenia poza ramami, dzięki któremu uratowali człowiekowi życie.

Nagranie można obejrzeć poniżej:

Warto przeczytać: Straż Miejska nazywa „babcię od bułek” przestępcą i grozi organizatorom zbiórki

Podziel się