Szukaj

Ostre starcie Donalda Trumpa z dziennikarzem CNN. Prezydent USA nie szczędził mocnych słów [wideo]

09-11-2018 18:02
Donald Trump i dziennikarz CNN Fot. CSPAN / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W środę w Białym Domu zorganizowano konferencję prasową z udziałem Donalda Trumpa. Podczas niej dziennikarz CNN, Jim Acosta, który natarczywie pytał o m.in. imigrantów zmierzających do USA z krajów Ameryki Środkowej, usłyszał niezwykle ostrą reprymendę. Co więcej, zablokowano mu również medialną przepustkę.

Początkowo prezydent Donald Trump spokojne odpowiadał na serię pytań zadawanych przez dziennikarza CNN. Jednak po pewnym czasie, gdy Jim Acosta natarczywie zabierał głos, powiedział do niego:

Szczerze, myślę, że powinieneś pozwolić mi władać krajem; ty zajmij się CNN. Gdybyś robił to dobrze, wasze notowania szybko by się poprawiły. Wystarczy tego.

Po tych słowach kobieta, która odpowiadała za przydzielanie mikrofonów dziennikarzom podeszła do reportera CNN i próbowała go powstrzymać przed zadawaniem kolejnych pytań. Ten jednak nie dawał za wygraną i zaczął poruszać temat rosyjskiego dochodzenia. Prezydent wówczas odparł:

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump złożył gratulacje Polakom. Zamieścił też zdjęcie ze swojej wizyty w naszym kraju [foto]

Czytaj też: Donald Trump odwołał spotkanie z Władimirem Putinem. Powodem konflikt Rosji z Ukrainą

Nie obawiam się niczego, co jest związane z rosyjskim dochodzeniem, ponieważ to brednie. Dosyć, odłóż mikrofon.

A następnie dodał:

Powiem ci coś. CNN powinno się wstydzić za kogoś takiego jak. Jesteś niegrzecznym, okropnym człowiekiem. Nie powinieneś pracować dla CNN.

Jak poinformował Biały Dom, po tej konferencji prasowej podjęto decyzję o zablokowaniu przepustki dziennikarskiej Jimowi Acoście.

Warto przeczytać: Trump zadrwił Macrona. Nawiązał do wojny. „To jak to było z tą Francją?”. Sieć obiegły te nagrania [wideo]

Podziel się