Szukaj

Gigantyczne zamieszki na greckiej wyspie Lesbos. Kibice starli się z imigrantami wspieranymi przez lewicę. Interweniowała policja [wideo]

24-04-2018 20:24
Starcie uchodźców z mieszkańcami Lesbos Fot. Россия 24 / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W Grecji na wschodnim wybrzeżu wyspy Lesbos doszło do zamieszek. Po raz kolejny były one związane z obozem dla uchodźców Moria, który jest dobrze znany wszystkim miejscowym. W nocy z soboty na niedzielę starli się ze sobą imigranci, lewica oraz kibice.

Mieszkańcy wyspy Lesbos nie mają łatwego życia z uchodźcami. To prowadzi z kolei do licznych napięć. W sobotę osoby zamieszkujące obóz dla imigrantów protestowały przeciwko niewystarczającym, ich zdaniem, warunkom do życia. Kilkaset osób okupowało rynek, demonstrując swoje niezadowolenie. Uchodźcy byli wspierani przez lewicowych aktywistów.

W pobliżu odbywała się manifestacja, podczas której Grecy wspierali dwójkę oficerów, którzy dostali się do tureckiej niewoli. Gdy manifestujący dowiedzieli się, że nieopodal protestują uchodźcy, dwustuosobowa grupa złożona głównie z kibiców ruszyła w ich stronę.

Koniecznie przeczytaj: Grecja: Imigranci podpalili ośrodek dla uchodźców. Był to akt zemsty za niekorzystną dla nich decyzję miejscowych urzędników

Czytaj też: Grecja: Imigranci koczujący w parku Pedion tou Areos zamienili to miejsce w wysypisko śmieci. Służby sprzątające musi ochraniać policja [wideo+foto]

Na miejsce momentalnie przybyła policja, aby rozdzielić imigrantów wspieranych przez lewicę od wściekłych mieszkańców. O dziwo uchodźcy postanowili zaatakować funkcjonariuszów policji, rzucając w ich stronę kamieniami oraz butelkami. Służby porządkowe były zmuszone do użycia pałek oraz gazu łzawiącego.

Noc zakończyła się licznymi aresztowaniami. Zdecydowana większość wśród około 200 zatrzymanych to imigranci, tylko dwie osoby, które trafiły do aresztu to kibice.

Sobotnie wydarzenia nie zdziwiły burmistrza Lesbos, Spirosa Galinosa, który przyznał, że w obliczu kryzysu imigranckiego wielu mieszkańców jest zdenerwowana zaistniałą sytuacją.

Warto przeczytać: Kibice Sportingu brutalnie pobili trenera i zawodników… własnej drużyny. Była to kara za rozczarowujący sezon [wideo]

Podziel się