Szukaj

Para muzułmanów z zimną krwią zamordowała 14 osób, bo zdenerwowało ich… spotkanie choinkowe [WIDEO]

06-12-2016 21:02
San Bernadino
Podziel się

Syed Farook i jego żona Tashfeen Malik niecały rok temu przeprowadzili zamach na ośrodek pomocy dla niepełnosprawnych w San Bernardino. Para pakistańskich imigrantów zamordowała wtedy 14 osób, raniła 21. FBI ujawniło teraz, że prawdopodobnie „motywem” było obowiązkowe spotkanie firmowe z okazji Bożego Narodzenia, w którym musiał uczestniczyć Farook.

Tragedia w San Bernardino w stanie Kalifornia miała miejsce 2 grudnia 2015 r. Muzułmańskie małżeństwo w ośrodku pomocy dla niepełnosprawnych zastrzeliło 14 osób i raniło prawie drugie tyle. Atak został przeprowadzony w czasie przyjęcia bożonarodzeniowego, w których uczestniczyło około 100 osób. Para imigrantów uciekła, ale po kilkugodzinnej obławie policja zastrzeliła zamachowców. Zaraz po dokonanej zbrodni zarówno Farook, jak i Malik obiecali wierność tzw. Państwu Islamskiemu.

Koniecznie przeczytaj: Zamach terrorystyczny na chrześcijańską świątynię w Kairze. Wiele ofiar śmiertelnych [WIDEO]

Czytaj też: San Marino odpowiada na złośliwe uwagi Muellera. Riposta miażdży!

FBI, które prowadzi śledztwo w sprawie, ujawniło niedawno, że wymieniane tuż przed zamachem między parą e-maile, wideo i sms-y wskazują, że żona Farooka była wyjątkowo zdenerwowana tym, że jej mąż musiał uczestniczyć w obowiązkowym spotkaniu bożonarodzeniowym w firmie, w której był zatrudniony.

Jak podał szef policji w San Bernardino Jarrod Burguan, przed masakrą Malik zamieściła na swoim profilu społecznościowym protest, w którym napisała, że nie można zmuszać muzułmanów do udziału w nie-muzułmańskich imprezach.

Warto przeczytać: Zamach terrorystyczny w Stambule. Wielu zabitych i rannych. Trwa obława na sprawcę

Podziel się