Szukaj

Absurdalny islamski spot. Tak muzułmanie chcą przekonać Szwajcarów do burek i nikabów [WIDEO]

03-10-2017 21:28
Islamski spot w Szwajcarii Fot. OnlineMagazin / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Islamska organizacja działająca w Szwajcarii postanowiła przekonać obywateli tego kraju, że nie powinni zakazywać muzułmańskim kobietom noszenia strojów, które zakrywają twarz. W tym celu stworzono specjalny spot.

Włoskojęzyczny kanton Ticino kilka miesięcy temu zaostrzył kary za noszenie strojów, które zasłaniają twarz, w tym muzułmańskich burek i nikabów. Za złamanie prawa, które obowiązuje od 2013 r., grozi teraz grzywna w wysokości od 100 do 10 tysięcy franków. Trzeba zaznaczyć, że zakaz nie jest skierowany wyłącznie do muzułmanów, a dotyczy również noszenia masek czy kominiarek.

Szwajcarzy wzorowali się na rozwiązaniach wprowadzonych przez Francuzów, którzy zakazali już jakiś czas temu zakrywania twarzy w miejscach publicznych. W 2014 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że wprowadzenie takiego zakazu jest zgodne z prawem europejskim.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczne traktowanie polskich pracowników w Wielkiej Brytanii. Dostali zakaz mówienia po polsku

Czytaj też: Francja: Muzułmanie blokują ulicę, policja ich ochrania, a imam wzywa do... zabijania niewiernych [WIDEO]

Muzułmanie jednak nie poddają się i robią wszystko, aby przekonać obywateli Szwajcarii do swoich racji. W ramach islamskiej kampanii wypuszczono spot, którego bohaterką jest kobieta nosząca nikab. Hasłem przewodnim klipu jest hasło: „Mój nikab, mój wybór”.

Muzułmanka zakryta od stóp do głów pokazana jest jako „kobieta nowoczesna” - która pracuje, jeździ samochodem, motorem, a nawet na... hulajnodze. Ba! Kobieta w nikabie boksuje się i podnosi ciężary. Pojawia się także wątek dramatyczny. Zakaz noszenia nikabu porównany jest do praktyk stosowanych w „mrocznych czasach”. Na końcu widzimy muzułmankę skaczącą z mostu do rzeki – zapewne chodzi o to, aby podkreślić, że „nieludzki” zakaz wprowadzany w Szwajcarii może doprowadzić do takich tragedii jak samobójstwa.

Warto przeczytać: To nie Bliski Wschód, ani nawet Francja czy Włochy. Muzułmanie modlą się pod blokiem na… polskim osiedlu [WIDEO]

Podziel się