Szukaj

Platforma Obywatelska poprosiła zagranicznych polityków o wzięcie udziału w specjalnym spocie. Europosłowie proszą Polaków o przestrzeganie demokracji [wideo]

24-02-2018 22:32
Apel UE do Polski Fot. Platforma Obywatelska / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Platforma Obywatelska poprosiła kilku europosłów o wzięcie udziału w specjalnym spocie. Nosi on nazwę „Europa do Ciebie”. W materiale widzimy polityków, którzy starają się przekonać Polaków do dbania o demokrację oraz Unię Europejską.

Spot jest ewidentnym nawiązaniem do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Totalna opozycja od dłuższego czasu wielokrotnie podkreślała, że partia Jarosława Kaczyńskiego nie dba w należyty sposób ani o demokrację, ani o relacje z Unią Europejską.

W nagraniu widzimy więc apel do Polaków. Europejscy politycy proszą o „bycie optymistami i walkę o demokrację”. Występujący europosłowie przekonują, że chcieliby widzieć nasz kraj, jako proeuropejskie i chętne do współpracy państwo.

Koniecznie przeczytaj: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

Czytaj też: Platforma Obywatelska za czasów swoich rządów nie tylko nie usuwała pomników komunistów. Ona im jeszcze stawiała nowe

Gunnar Hokmar ze Szwecji przekonuje z kolei, że nie warto wdawać się w konflikty i podważanie znaczenia instytucji, bo tak właśnie robią wielkie narody. Ponadto Angelika Niebler z Niemiec prosi Polaków o proeuropejskie spojrzenie i proeuropejskiego ducha.

Całe nagranie dostępne jest poniżej.

Niektórzy internauci wyrazili się krytycznie odnośnie przygotowanego przez PO materiału. Oto niektóre komentarze:

Warto przeczytać: Europoseł z Holandii chciał, aby Unia Europejska brała przykład z krajów Grupy Wyszehradzkiej w kwestii uchodźców. Teraz może dostać karę za „islamofobię” [wideo]

Podziel się