Szukaj

„Szorty Merkel” hitem w Niemczech. Specjalne spodenki z wyjącym alarmem mają ochronić kobiety... przed gwałtem [WIDEO]

24-01-2018 12:07
Spodenki chroniące przed gwałtem Fot. Der Westen / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Do niemieckich sklepów trafiły specjalne spodenki dla kobiet. Mają one zapobiegać potencjalnym napaściom seksualnym. Zostały wyposażone w specjalny alarm, który docelowo powinien odstraszać napastników.

Produecnt w recenzji tego produtku zaaznaczył, że spodenki pozwalają na skuteczne odpieranie napadu na tle seksualnym np. podczas joggingu, podróży do pracy lub w trakcie powortu z imprezy. Są odporne za rozerwanie, i po uruchomieniu mechanizmu wydają dżwięk o częstotliwości 130 decybeli (podobnie jak startujący myśliwiec).

Eksperci zajmujący się problematyką molestowania wystosowali już apel do kobiet, by te pochopnie nie uruchamiały tego sygnału w mniej groźnych przypadkach, a także, by podjęły również inne środki służące zwiększeniu ich bezpieczeństwa:

Koniecznie przeczytaj: Sylwester w postępowym Berlinie. Specjalne strefy bezpieczeństwa zawiodły. Policja przyznaje, że doszło do ataków na tle seksualnym na kobiety

Czytaj też: Niemcy: Były reprezentant Danii ciężko pobity. Stanął w obronie kobiety zaatakowanej przez „nieznanych sprawców”

Nie należy jednak odpalać tego alarmu, kiedy kolega z pracy zaprosi was na kawę lub szef na was spojrzy w dwuznaczny sposób. Wtedy wystarczy zwykła reakcja werbalna. I nie polegajcie wyłącznie na spodenkach. Zaopatrzcie się także w gaz pieprzowy, pistolet hukowy i pójdźcie na kurs samoobrony. Zalecana jest także zdecydowana postawa i kontakt wzrokowy z napastnikiem.

Producent przygotował dwa modele spodenek. Pierwszy z nich przeznaczony np. na bankiety czy inne spotkania towarzyskie kosztuje 99 euro, natomiast ten zaprojektowany do biegania 149 euro. 

Poniżej nagranie prezentujące działanie „antygwałtowych” spodni:

 

Warto przeczytać: Niemcy boją się powtórki z Kolonii. Na berlińskim sylwestrze będzie funkcjonowała specjalna strefa dla… napastowanych kobiet

Podziel się