Szukaj

Spiker Izby Gmin nie wytrzymał. Wyszedł z siebie, kiedy usłyszał w brytyjskim parlamencie hymn UE [WIDEO]

10-02-2017 21:33
Spiker Izby Gmin ucisza posłów śpiewajacych hymn UE Fot. Marcin Luter / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W czasie środowego posiedzenia Izby Gmin w Wielkiej Brytanii posłowie Szkockiej Partii Narodowej (SNP) postanowili wyrazić swoje poparcie dla Unii Europejskiej i odśpiewać „Odę do radości”. Nie spodobało się to wice-spikerowi izby, który ostro skarcił „muzykalnych” parlamentarzystów.

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce przed głosowaniem w sprawie Brexitu. Szkocka Partia Narodowa w pewnym momencie zaczęła śpiewać „Odę do radości”, która jest hymnem UE. W ten sposób posłowie centrolewicowej partii, która postuluje odłączenie Szkocji od Wielkiej Brytanii, chcieli podkreślić, że nie podoba im się Brexit.

Z kolei ich zachowanie nie spotkało się z akceptacją ze strony wice-spikera izby Lindsay’a Hole’a, który w pewnym momencie nie wytrzymał i głośno krzyknął „Spokój”.

Koniecznie przeczytaj: Kuriozalna pokazówka w wykonaniu PO. Hymn i flaga UE w czasie obchodów bitwy pod Olszynką [FOTO]

Czytaj też: Niesamowite nagranie! Kilkadziesiąt tysięcy kibiców śpiewa hymn Polski w Zakopanem [WIDEO]

Pani Gibson, to bardzo dobrze że macie chór i mnie osobiście nie przeszkadza śpiew, ale na pewno nie mogę na to pozwolić w Izbie. Trochę powagi, proszę – powiedział potem do jednej z posłanek SNP.

Warto przeczytać: Wielka Brytania: sześciu imigrantów skazanych za gwałty na dzieciach. W sądzie krzyczeli „Allah Akbar”!

Podziel się