Szukaj

Sensacyjne doniesienia w niemieckich mediach. „Wiedzą”, jak doszło do zatrzymania ciężarówki

28-12-2016 21:33
Zamach w Berlinie - ciężarówka wjechała w tłum Fot. CNN / Twitter / screen
Podziel się

Niemiecki portal „Spiegel Online” twierdzi, że policja ustaliła, jak doszło do nagłego zatrzymania ciężarówki, która 19 grudnia wjechała w tłum ludzi na świątecznym jarmarku. To kolejna już informacja w niemieckich mediach, która zaprzecza wcześniejszym doniesieniem, jakoby to polski kierowca spowodował zatrzymanie pojazdu.

Według „Spiegel Online” ciężarówka zatrzymała się nagle, gdyż automatycznie włączył się system hamowania. Policja podaje, że pojazd był wyposażony w komputer pokładowy, który przy pomocy kamery i radaru rozpoznaje przeszkody na drodze i hamuje pojazd, jeżeli kierowca w ciągu sekundy nie zareaguje na sygnał ostrzegawczy.

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno niemiecki „Bild” donosił, że to polski kierowca wpłynął na zatrzymanie pojazdu. Łukasz Urban miał walczyć z terrorystą kierującym ciężarówką i spowodować ostry skręt w lewo, w wyniku czego TIR zjechał z głównej alejki. Ta sama gazeta podawała późnij, że polski kierowca jednak został postrzelony kilka godzin przed zamachem i istnieje małe prawdopodobieństwo, aby Polak, który miał stracić dużo krwi, walczył z zamachowcem. Z kolei te doniesienia zdementowała dzisiaj polska prokuratura, która po otrzymaniu od strony niemieckiej ciała polskiego kierowcy przeprowadziła własne czynności śledcze.

Koniecznie przeczytaj: Berlin: w związku z zamachem zatrzymano 40-letniego Tunezyjczyka

Czytaj też: „Der Spiegel” krytycznie o polityce Angeli Merkel. Kanclerz zarzucono marginalizowanie własnego kraju na arenie międzynarodowej

W oparciu materiał, którym dysponujemy w chwili obecnej mogę zaprzeczyć informacjom które podaje Bild, że śmierć nastąpiła na kilka godzin wcześniej i wydaje mi się że ta informacja powinna być podana – przekazała w rozmowie z Superstacją prokurator Aldona Lema.

Polska prokuratura nie ujawniła szczegółów sekcji ze względu na tajemnicę śledztwa.

Poniżej droga hamowania ciężarówki:

Droga hamowania ciężarówki w Berlinie

Warto przeczytać: Niemcy: Szokujące doniesienia dziennikarzy „Der Spiegel”. Jugendamt oddawał dzieci pod opiekę pedofilów. Ten proceder mógł trwać przez wiele lat

Podziel się