Szukaj

Były muzułmanin przeprowadził sondę w islamskiej dzielnicy. To co usłyszał, przeraża [wideo]

23-09-2018 01:17
Armin Navabi w Sydney Fot. Pangburn Philosophy / You Tube / screen Twitter
Podziel się

Pochodzący z Iranu Armin Navabi, który porzucił islam i został ateistą udał się do muzułmańskiej dzielnicy w Sydney, aby zapytać, czy krytyka islamu jest dozwolona. Usłyszał różne odpowiedzi, ale jedna rozmowa szczególnie zapada w pamięć.

Lakemba, dzielnica położona na przedmieściach Sydney, nazywana jest na nieoficjalną muzułmańską stolicą Australii. Armin Navabi, aktywista i bloger mieszkający w na co dzień w Kanadzie, udał się tam, aby sprawdzić, czy krytyka islamu jest w ogóle do zaakceptowania dla wyznawców Allaha. Część pytanych o to muzułmanów zarzekała się, że nie stanowi dla nich to problemu, inni reagowali wyjątkowo nerwowo. Jeden z mężczyzn stwierdził, że takie pytanie to prowokacja, inny, że policja powinna „atakować” tych, którzy chcą krytykować islam.

Koniecznie przeczytaj: Australia: Groźny wypadek. Kierowca wjechał wprost pod autobus jadący z naprzeciwka [wideo]

Czytaj też: Pasażerowie byli przerażeni. Muzułmanin zaczął wzywać Allaha. Krzyczał o niewiernych i prawie szariatu [wideo]

Rozmowa z kolejnym z muzułmanów wydaje się jednak najbardziej wymowna. Początkowo mężczyzna stwierdził, że „każdy ma prawo krytykować, co chce”, później jednak w trakcie dłuższej wymiany zdań powiedział coś, co zupełnie temu zaprzeczyło.

Rozmówca Navabiego przyznał, że jest zwolennikiem zaprowadzenia na całym świecie prawa szariatu. Jak podkreślił, jest to celem każdego muzułmanina.

Jeżeli prawo szariatu obowiązywałoby wszędzie, to czy ktoś taki jak ja powinien zostać zabity? Tak stanowi szariat

- zapytał Navabi, który w czasie rozmowy zaznaczył, że jest ateistą i porzucił islam.

Muzułmanin, mimo początkowych uników, potwierdził, że jeżeli to jest prawo szariatu, to on się z tym zgadza i „za tym podąża”.

To twój wybór. Islam albo śmierć

- powiedział do Navabiego.

Później padło równie wymowne zdanie:

Jesteś bardzo niebezpieczną osobą. Znasz islam

- usłyszał Navabi od muzułmanina.

Warto przeczytać: Naczelny „GP” chwalił premiera za to, że sprawdza, czy jego woda jest polska. Morawiecki sprowadził go na ziemię [wideo]

Podziel się