Szukaj

Socjaliści z Francji chcą marginalizacji chrześcijańskich świąt

12-03-2017 10:13
Krzyż na tle zachodzącego słońca Fot. kilgarron / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Działacze partii lewicowych w całej Europie od lat walczą z tradycją chrześcijańską i wszelkimi przejawami konserwatyzmu. Ostatnio ich celem padły tradycyjne święta chrześcijańskie, obchodzone na starym kontynencie. Wyjątkiem ma być jedynie Boże Narodzenie.

Triumf lewicy w życiu politycznym Francji i innych państw zachodnich dokonał się w 1968 roku, w czasie rewolty młodzieżowej. Ruch ten miał jednak głęboką podbudowę ideologiczną i sięga swymi korzeniami lat 20 i 30 XX w. Podstawą sukcesu były rady włoskiego intelektualisty Antonio Gramsciego, które w praktyce realizował w Niemczech Rudi Dutschke. Strategia polegała na tym, by przejąć władze nie dzięki metodom siłowym, ale na skutek przeniknięcia do kluczowych instytucji państwa. Sprawowanie kontroli nad aparatem administracyjnym,dawało oczywiście możliwość wdrażania w maszynerię danego kraju własnej ideologi.

Koniecznie przeczytaj: Francji już nie ma! Wystarczyło jedno pytanie, aby to udowodnić [WIDEO]

Czytaj też: Lewicowy kandydat na prezydenta Francji stwierdził, że imigranci to świeży powiew kreatywności i innowacji

We Francji socjalistyczne i lewicowe partie mają mocną pozycję. Starają się wykorzystywać swoje wpływy, by dokonać zmian również w sferze ideologicznej. Związany z Partią Socjalistyczną think tank „Thera Nova”, opublikował kilkunastostronicowy raport, z którego wynika, że należałoby dokonać zmian w zakresie czasu wolnego obywateli. Zamiast odpoczynku w dni wyznaczone dotąd przez religię katolicką, zaproponowano wprowadzenie wolnych dni od pracy, które są wyznaczone przez święta innych religii. Alternatywą dla tradycji mogłyby być święta hinduistyczne, czy te, które kultywują wyznawcy islamu.

Lewica europejska, a zwłaszcza francuska, jak widać straciła już instynkt samozachowawczy i śmiało prze do samozagłady.  

Warto przeczytać: Afera finansowa we Francji! Francois Fillon praktycznie odpadł z gry o fotel prezydenta

Podziel się