Szukaj

Słowaczka nasikała na Koran i go podpaliła. Została aresztowana. Grozi jej 6 lat więzienia [WIDEO]

22-02-2017 15:45
Słowaczka, która spaliła Koran YouTube / screen YouTube
Podziel się

Film, na którym widać, jak młoda Słowaczka pali Koran u jednych wywołał oburzenie, u innych podziw – zwłaszcza, że dziewczyna nie ukryła swojego wizerunku, mimo iż, jak powiedziała, regularnie dostawała pogróżki ze względu na swoją antyislamską działalność.

Pochodząca z Ruzomberok na Słowacji Sheila Szmerekova zaangażowana była w uświadamianie swoim rodakom niebezpieczeństw, jakie wiążą się z kulturą muzułmańską. Przypomnijmy, że Słowacy raczej nie są zwolennikami islamizacji; niedawno wprowadzili prawo, które praktycznie tożsame jest z delegalizacją tej religii w ich kraju.

24-latka, aby pokazać swoje negatywne nastawienie do islamu, w formie protestu oddała na Koran mocz i później go spaliła. Nagranie wrzuciła do sieci, mówiąc, że nikt jej nie powstrzyma – nawet policja.

Koniecznie przeczytaj: Czesi w formie protestu publicznie spalili Koran [WIDEO]

Czytaj też: Szwedzki sąd uznał szariat! Nakazał 14-letniej dziewczynce wrócić do męża i urodzić dziecko

Słowackim funkcjonariuszom, którzy wszczęli w sprawie śledztwo, udało się jednak zidentyfikować i odnaleźć dziewczynę. Szmerekovej postawiono zarzut „tworzenia materiałów ekstremistycznych, zniesławienia narodu oraz rasy, a także podżegania do nienawiści rasowej, narodowej i etnicznej”. Grozi za to nawet 6 lat pozbawienia wolności.

Matka młodej Słowaczki ujawniła w rozmowie z mediami, że zachowanie córki jest skutkiem nieszczęścia, jakie ją spotkało w przeszłości. Dziewczyna jaka 14-latka miała paść ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez 14-osobową grupę Romów.

Warto przeczytać: Polka zamordowana w Boliwii. Była wolontariuszką misyjną, która pracowała z dziećmi

Podziel się