Szukaj

Słowacja: Polski TIR staranował szlaban. Kierowca cudem zdążył. Sekundy od zderzenia z pociągiem [wideo]

03-08-2018 12:05
Słowacja: Polski TIR staranował szlaban Fot. Polícia Slovenskej republiky / Facebook
Podziel się

Polski kierowca swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem o mało nie doprowadził do tragedii. Słowacka policja opublikowała film, na którym widać TIR-a przejeżdżającego przez tory na sekundy przed pociągiem.

TIR wjechał na przejazd kolejowy mimo sygnałów informujących o nadjeżdżającym pociągu. Zdążył minąć pierwszy szlaban, ale drugi zagrodził mu wyjazd i ciężarówka utknęła na torach. Na szczęście, kierowca natychmiast zdecydował się wyłamać zaporę i zjechał z przejazdu. Sekundy potem nadjechał pociąg osobowy relacji Koszyce – Bratysława.

Po zdarzeniu 43-letni Polak został zatrzymany przez słowacką policję. Jeżeli zostaną mu postawione zarzuty, za spowodowanie zagrożenia w ruchu mogą mu grozić nawet trzy lata więzienia. Jak informują słowackie media, w momencie zdarzenia zarówno kierowca ciężarówki, jak i maszynista pociągu byli trzeźwi.

Koniecznie przeczytaj: Zielona Góra: Portier nie chciał wypuścić karetki wyjeżdżającej na sygnale. Lekarz zdecydował się wyłamać szlaban [WIDEO]

Czytaj też: Pendolino zderzył się z autobusem pod Modlinem. Idiotyczne zachowanie kierowcy. Machał rękami, aby zatrzymać pociąg [WIDEO]

Policja udostępnia film z monitoringu.

Warto przeczytać: Rozłam w Grupie Wyszehradzkiej? Czechy i Słowacja popierają Tuska

Podziel się