Szukaj

Na profilu izraelskiej organizacji pod adresem Polski wylewane jest wiadro pomyj. Wszystko pod grafiką ze słowami… Lecha Wałęsy [FOTO]

31-01-2018 13:00
Słowa Wałęsy na profilu izraelskiej organizacji Fot. The Israel Project / Facebook
Podziel się

Izrael ostro atakuje Polskę za ustawę IPN, która przewiduje odpowiedzialność karną za sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne”. Nasz kraj ponownie oczerniany jest na arenie międzynarodowej. Okazuje się, że w tym celu wykorzystywane są m.in. słowa wypowiedziane przez… byłego prezydenta Polski.

W 1991 roku Lech Wałęsa udał się z wizytą do Izraela, aby poprawić relacje między naszymi krajami. Teraz okazuje się, że słowa wypowiedziane przez ówczesnego prezydenta Polski służą do inicjowania kolejnych ataków na nasz kraj.

Wałęsa w swoim przemówieniu w imieniu Polski prosił Izrael o przebaczenie, zaznaczając, że wśród naszego narodu były także osoby, które czyniły zło.

Teraz między innymi te słowa są wygodnym argumentem w tworzeniu negatywnej narracji o Polakach. Cytat z wypowiedzi Wałęsy opublikowany został na facebookowym profilu The Israel Project, organizacji której celem jest „zapewnienie przyszłości państwa Izrael”.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa tłumaczył tajwańskiej delegacji.... jak skutecznie rozliczać się z trudną przeszłością [FOTO]

Czytaj też: Burza po słowach szefa MSZ: „W Jedwabnem Polacy zabili Żydów i tego nikt się nie wypiera.(...) Gross jest naukowcem, ustawa o IPN go nie dotyczy”

We wpisie pojawiła się krytyka polskiej ustawy, przy jednoczesnej sugestii, że Polacy brali udział w Holocauście:

Izrael sprzeciwia się absurdalnemu polskiemu prawu, które każe za mówienie o polskich zbrodniach w czasie Holocaustu. To niemożliwe, aby pisać historię od nowa! - czytamy.

Pod postem zaroiło się od negatywnych komentarzy pod adresem Polaków:

O polskich zbrodniach trzeba mówić.

Niektórzy walczą z nazizmem, ale nie uznają winy Polaków, którzy mieli ogromny udział w zbrodniach na Żydach w czasie wojny.

To tylko niektóre z komentarzy utrzymanych w takim tonie.

Warto przeczytać: Lech Wałęsa wskazał odpowiedzialnych za utworzenie teczek „Bolka”. Przedstawioną wersją wydarzeń dosadnie skomentowali internauci [FOTO]

Podziel się